Šogad Halovīnu svinēt plāno mazāk nekā pērn

FOTO: unsplash.com

13 procenti aptaujāto Latvijas interneta lietotāju šajā sestdienā atzīmēs Halovīna svētkus, kas ir par sešiem procentpunktiem mazāk nekā pagājušajā gadā. Tikmēr 65 procenti respondentu atzīst, ka šo svētku svinēšanu Latvijā tomēr neatbalsta, liecina interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktā aptauja.

Veicot Latvijas interneta lietotāju aptauju, šogad noskaidrots, ka Halovīna atzīmēšanā vieni vai kopā ar ģimeni iesaistīsies 13 procenti respondentu, kas ir par 6 procentpunktiem mazāk nekā pagājušajā gadā. Tikmēr 74 procenti aptaujāto - par 4 procentpunktiem vairāk nekā pagājušajā rudenī - norādīja, ka šos svētkus neatzīmēs. Savukārt 13 procenti respondentu vēl nezināja, vai iesaistīsies Visu svēto dienas priekšvakara aktivitātēs.

Aicināti novērtēt, cik ļoti atbalsta vai neatbalsta Halovīna svinēšanu Latvijā, 65 procenti respondentu norādīja, ka to neatbalsta (no tiem 43 procenti pilnībā neatbalsta), 21 procentam lietotāju šo svētku atzīmēšana ir vienaldzīga, kamēr 14 procenti atbalsta Halovīna svinēšanu.

Procentuāli visvairāk Halovīna atbalstītāju dzīvo Tukumā - 24 procenti, kā arī Bauskā, kur svētku atzīmēšanu atbalsta 20 procenti respondentu.

1

Tikmēr aptaujātie, kas svētkus neatbalsta, visbiežāk dzīvo Rēzeknē, Liepājā un Valmierā, kur šo izvēli norādījuši vairāk nekā 75 procenti respondentu.

Galvaspilsētā Rīgā Halovīna aktivitātes atbalsta 16 procenti aptaujāto.

1

Šogad aptaujā piedalījās 4050 Latvijas interneta lietotāji. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem.

Uz augšu
Back