O, 26.09.2023.

"Swedbank": Latvijā biometriju autentifikācijai izmanto 41% viedtālruņu lietotāju

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Unsplsh

Latvijā biometriju autentifikācijai izmanto 41% viedtālruņu lietotāju, pavēstīja "Swedbank" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Viņš arī norādīja, ka no tiem, kuri izmanto biometriju, visbiežāk izmanto pirksta nospieduma atpazīšanu.

Aptaujā 46% respondentu minējuši, ka viņiem ir ērtāk lietot jau ierastās tehnoloģijas, bet 36% norādījuši, ka biometrija ne vienmēr strādā. Tajā pašā laikā 25% pauduši uzskatu, ka šī tehnoloģija nav droša, bet katrs piektais minējis, ka neizprot tās darbību, tāpēc nelieto.

Tāpat aptaujā cilvēki, kuri jau šobrīd izmanto sejas atpazīšanas vai pirksta nospiedumu tehnoloģiju bankas lietotnē, kā galvenās priekšrocības atzīmējuši ērtumu (80%), ātrumu (70%) un drošību (31%).

"Biometrija šobrīd ir viena no drošākajām autentifikācijām: konkrētām lietotnēm vai datiem var piekļūt vienīgi pats lietotājs, jo attiecīgajā viedtālrunī saglabā tikai savus biometrijas datus. Biometrijas pamatā ir personu identificēšana pēc tā, "kas tu esi", nevis "ko tu zini". Tāpēc klientu ērtībām piedāvājam izmantot biometriju ne tikai kā pieslēgšanos internetbankai, bet arī ikdienas maksājumu pārskaitīšanai noteikta limita ietvaros", minēja "Swedbank" Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs.

Bankā atzīmēja, lai arī tālrunis ir viscaur pārklāts ar pirkstu nospiedumiem, jaunākās paaudzes pirkstu nospiedumu sensori neatļauj tos pieņemt. Tāpat arī neļauj izmantot biometriju kā autentifikācijas rīku vecākās ierīcēs vai ierīcēs, kuras ir "uzlauztas" un nav ar ražotāja sertificēto programmatūru. Turklāt biometrisko datu izmantošana krāpnieciskos nolūkos ir daudz sarežģītāka, jo nepietiek tikai ar kodu iegūšanu - nepieciešama arī lietotāja klātesamība.

"Ņemot vērā, ka biometriju jaunākajos viedtālruņos nodrošina teju visi mobilo ierīču ražotāji, tai būtu jākļūst arvien plašāk izmantotai, jo tā ne tikai garantē atbilstošu datu drošību, bet arī ir ļoti būtiska alternatīva gadījumā, lai piekļūtu savām finansēm, ja kāds cits autentifikācijas rīks, piemēram, Smart-ID vai kodu kalkulators, tajā brīdī jums nav pieejams," piebilda Frolovs.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais