Mediķis: Mums jāpieņem Covid-19 ieviestā jaunā realitāte

FOTO: PA/Scanpix

Mums ir jāpieņem Covid-19 ieviestā jaunā realitāte un tikai no mums katra būs atkarīgs, kā pārvarēsim šo situāciju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārstniecības direktors, ķirurģijas galvenais speciālists Haralds Plaudis.

Pēc viņa domām, saslimušo skaits liecina, ka visi kopā kā sabiedrība patlaban kaut ko nedarām  pareizi.

"Es gribu sabiedrībai teikt, ka ar cerību šeit nepietiks. Ir jāpieņem jaunā realitāte, ka šis vīruss ir un būs un ar viņu būs jādzīvo samērā ilgi," teica speciālists, aicinot ievērot drošības pasākumus.

Viņš pauda pārliecību, ka sabiedrība kopumā šo situāciju pārvarēs un nepārslogos veselības aprūpes sistēmu. Patlaban sistēma ar situāciju tiekot galā. Tomēr viņš aicināja saprast, ka neviens nav atcēlis arī citas slimības. Palielinot Covid-19 gultu skaitu, arvien lielāks personāla daudzums jāpaņem nost citiem pacientiem, pauda mediķis.

Uz vakardienu Austrumu slimnīcā ārstējās 167 Covid-19 pacienti, no tiem 11 Intensīvās terapijas klīnikā. Trim cilvēkiem nepieciešama mākslīgā plaušu ventilācija.

Mediķis atklāja, ka arī Austrumu slimnīcā ir darbinieki, kas sasirguši ar Covid-19. Lielākoties inficēšanās notiek ārpus darba. Pēc viņa teiktā, katru dienu gan pietiekoši liels skaits cilvēku atgriežas darbā.

Uz augšu
Back