T, 27.09.2023.

Reizniece-Ozola: Valdība atpaliek ar atbalsta paketi uzņēmējiem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola
Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola Foto: Edijs Pālens/LETA

Valdība Covid-19 krīzes laikā atpaliek ar atbalsta paketi uzņēmējiem, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda opozīcijas deputāte, bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

 

Politiķes skatījumā, cīņā pret Covid-19 no valdības puses nav konsekventas rīcības, ieviešot ierobežojumus. Valdības darbs izskatoties gana haotiski, jo tā reaģējot uz situācijām, kas izveidojušās konkrētajā brīdī, nevis piedāvā ilgāka termiņa redzējumu.

Uzņēmējdarbības kontekstā Reizniecei-Ozolai daži valdības ieviestie ierobežojumi šķiet pārāk lieli, turklāt viņa pārmeta, ka valdība atpaliek ar atbalsta paketi uzņēmējiem, proti, atbalstu sola, bet vēl nav skaidrs, kad un kas to varēs saņemt.

Covid-19 radītās ekonomiskās krīzes pārvarēšana būs atkarīga no tā, cik sekmīgi Latvijā tiks izmantoti Eiropas Savienības atveseļošanas fonda līdzekļi vairāku miljardu eiro apmērā, uzsvēra Reizniece-Ozola un atzīmēja, ka pašlaik šo plāno opozīcija neredz.

Krīzes apstākļos viņa aicināja valsts varu kā simbolisku aktu pieņemt lēmumu nepalielināt sev algas, ko nākamgad tiek plānots darīt.

Runājot par nākamā gada budžeta projektu, Reizniece-Ozola vērtēja, ka budžetā ir daudz labu lietu, piemēram, algu palielinājums mediķiem un pedagogiem un teju nebijusi sociālā atbalsta pakete.

Savukārt divi lielākie mīnusi esot tas, ka daudzi šie pasākumi tiks īstenoti uz pašvaldību rēķina, kurām nāksies būtiski pārskatīt savas budžeta programmas iedzīvotājiem. Otrs lielais mīnuss ir tas, ka tiks būtiski celti nodokļi mazajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem, vērtēja politiķe.

Tā kā valdošā koalīcija ir noraidījusi visus Zaļo un zemnieku savienības priekšlikumus budžeta projektam, šis politiskais spēks pašlaik neredz iemeslu atbalstīt budžeta projektu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais