Kārtējo reizi atlikta Lemberga krimināllietas izskatīšana

Aivars Lembergs FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") aizstāvju neierašanās dēļ Rīgas apgabaltiesa atkārtoti atlikusi krimināllietas izskatīšanu, kurā apsūdzēti Lembergs, viņa dēls Anrijs un kādreizējais Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis, informēja tiesā.

Uz tiesas sēdi darbnespējas dēļ nebija ieradies Lemberga aizstāvis Māris Grudulis, kā arī Genadijs Ivankins, kurš pagājušajā nedēļā tiesu informēja par to, ka šodien būs aizņemts citā tiesas procesā.

Tiesa par šiem faktiem ir nosūtījusi informāciju Latvijas Zvērinātu advokātu padomei, norādot uz Kriminālprocesa likuma normu, kas gadījumos, kad aizstāvim nav iespējams piedalīties tiesas sēdē, noteic advokāta pienākumu nodrošināt savā vietā citu aizstāvi.

Nākamā tiesas sēde lietā plānota 24.novembrī plkst.10.

Iepriekš Rīgas apgabaltiesas krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Irīna Jansone saistībā ar aizstāvju darbnespēju aģentūrai LETA izteicās, ka Kriminālprocesa likuma grozījumi, kas 466. panta pirmajā daļā aizstāvim prasa nodrošināt savā vietā citu advokātu gadījumos, kad viņš nevar piedalīties tiesas sēdēs, iepriekš par to vienojoties ar klientu, gaidīto efektu nav devuši.

Prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Sormulim - brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

Uz augšu
Back