Pk, 19.08.2022.

RSU rektors: Pašreizējais Augstskolu likums novecojis un mūsdienām neatbistošs

TVNET/LETA
RSU rektors: Pašreizējais Augstskolu likums novecojis un mūsdienām neatbistošs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Aigars Pētersons
Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Aigars Pētersons Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pašreizējais Augstskolu likums ir izstrādāts pirms 25 gadiem, un tas nedz pēc gara, nedz juridiski neatbilst šī brīža augstākajai izglītībai, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, uzsvēris Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors Aigars Pētersons.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, šodien valsts pirmā amatpersona Rīgas pilī tikās gan ar Pētersonu, gan RSU Administrācijas un attīstības prorektoru Tomu Baumani, lai pārrunātu nozares aktualitātes un augstākās izglītības reformas gaitu.

Diskutējot ar Valsts prezidentu par augstākās izglītības reformu un augstskolu pārvaldības modeli, RSU rektors kopumā pozitīvi vērtēja reformas izstrādi un pauda prieku, ka tiek uzklausīts nozares viedoklis.

Arī Valsts prezidents uzsvēra reformas nozīmi Latvijas augstākās izglītības attīstībā un atzinīgi novērtēja līdz šim paveikto, taču vienlaikus vērsa uzmanību, ka rūpīgi jāpārdomā reformā paredzēto augstskolu padomju sastāvs, jo tas būs atbildīgs par augstskolas stratēģisko un finanšu vadību.

Sarunā tika akcentēta zinātņu universitāšu nozīme, kas veicinātu Latvijas konkurētspēju augstākās izglītības kontekstā, kā arī tika pārrunāts pašreizējais rezidentūras finansējuma modelis Latvijā, universitāšu slimnīcu darbība un augstākās izglītības eksporta pienesums Latvijas tautsaimniecībai.

Valsts prezidents uzsvēra RSU zinātniskos sasniegumus, ieguldījumu infrastruktūrā un studiju vides modernizēšanā, kā arī iesaistīšanos augstākās izglītības reformas izstrādes gaitā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu