C, 28.09.2023.

Slovēnija plāno masveidīgu Covid-19 testēšanu

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Slovēnijā šomēnes tiks sākta masveidīga jaunā koronavīrusa testu veikšana, jo ierobežojumi pandēmijas ierobežošanai nav devuši vēlamo efektu, ceturtdien paziņoja valdība.

Valsts mēroga testēšanas programma tiks uzsākta pēc 11. vai 12.decembra, kad ir gaidāma pirmo 100 000 testu komplekti, preses konferencē paziņoja veselības ministrs Tomažs Gantars. Viņš piebilda, ka valdība plāno iegādāties pavisam pusotru miljonu antigēnu testu.

Veselības un aprūpes namu darbiniekiem testi jau tiek veikti, bet valdība plāno paplašināt testējamo personu loku, iekļaujot arī tādus svarīga darba veicējus kā skolotāji, karavīri un policisti.

Līdz gada beigām testi, kas uzrādīs rezultātu dažu minūšu laikā, tiks piedāvāti visiem pilsoņiem, kuri pieteiksies uz tiem, sacīja Gantars.

"Ikdienas [jauno Covid-19] gadījumu lielā skaita dēļ mēs nevaram izsekot visus kontaktus, tāpēc masveidīgai testēšanai ir jēga," paskaidroja ministrs.

Viņš arī paziņoja, ka Covid-19 karantīnas pasākumi, kas ir spēkā no novembra vidus, tiks pagarināti par vēl vismaz vienu nedēļu. "Es biju cerējis uz labākiem rezultātiem," atzina ministrs.

Novembrī Slovēnijā tika apturēta sabiedriskā transporta kustība un tika aizliegtas gandrīz visas pulcēšanās. Valstī ir slēgtas skolas, kā arī maznozīmīgu preču veikali un pakalpojumu sniegšanas vietas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais