C, 30.03.2023.

Policija pastiprināti uzraudzīs sestdien Rīgā paredzētās protesta akcijas

TVNET/LETA
Policija pastiprināti uzraudzīs sestdien Rīgā paredzētās protesta akcijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija (VP) sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju pastiprināti uzraudzīs sestdien, 12.decembrī, paredzētās protesta akcijas.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā atgādināja, ka patlaban ārkārtējās situācijas laikā privāta pulcēšanās un privāti pasākumi, tāpat kā visi publiskie pasākumi, ir atcelti un aizliegti, savukārt ārtelpās organizētās sapulcēs, gājienos un piketos drīkst piedalīties ne vairāk kā 25 cilvēki.

Īpaši šajā sarežģītajā laikā, kad saslimstība ar Covid-19 aizvien palielinās ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs, policija aicina ikvienu ievērot noteiktās drošības prasības, tostarp, nepulcēties un lietot sejas un mutes aizsegus, kā arī neļauties provokācijām. Tāpat policija aicina patstāvīgi izvērtēt riskus un būt līdzatbildīgiem rūpēs gan par savu, gan tuvinieku un līdzcilvēku veselību un drošību.

"Jāsaprot, ka atrodoties plašā cilvēku lokā, vai pat pūlī ir gandrīz neiespējami ievērot divu metru distanci, kas savukārt tikai palielina risku vīrusa plašākai izplatīšanai. Patlaban ir ārkārtīgi svarīgi darītu visu, lai samazinātu vīrusa izplatību, kas savukārt ļautu iedzīvotājiem atgriezties ikdienā bez ierobežojumiem," uzsvēra VP.

Kā ierasts šādās situācijās, arī sestdien paredzētajā piketā VP sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju pastiprināti uzraudzīs, lai tiek ievērota sabiedriskā kārtībā un drošība, kā arī valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un ierobežojumi.

Kā ziņots, 11.novembra krastmalā, 12.decembrī pieteiktās sapulces rīkotāji plāno pulcēt vairāk nekā atļautos 25 cilvēkus, liecina informācija, kuru izplatījuši sapulces organizētāji.

Protesta akciju no plkst.12 pieteicis Vides aizsardzības klubs. Kā tās mērķis norādīts "par cilvēku ekoloģiju, Covid-19 pamatojumu". Rīgas domē iepriekš informēja, ka pasākumā pieteikta 25 cilvēku dalība.

Tomēr organizētāju pārstāvis Aigars Ālīitis informējis, ka pasākuma laikā darbosies brīvais mikrofons. Šobrīd zināms, ka teikt īsas uzrunas uz skatuves kāps aptuveni 50 cilvēki, kas ir vairāk nekā atļauts, tostarp, Antra Dimantra Bērica, Arnolds Babris, Ivars Redisons, Aldis Gobzems, Viesturs Rudzītis, Sandris Točs, Ilze Jurča, Linda Liepiņa, Valdis Šteins, Mārcis Jencītis, Horens, Andris Bērziņš, Florens Jansons, un citi.

Sestdien Rīgā paredzēta vēl viena sapulce, kura notiks no plkst.15 līdz 17 Brīvības laukumā. To rīko biedrība "Stabilitātei - Jā!". Sapulces mērķis ir vērst uzmanību uz nepietiekamo atbalstu uzņēmējiem un strādājošiem ārkārtas situācijas ieviešanas laikā. Plānots, ka sapulcē piedalīsies 25 cilvēki.

Pēc sapulces beigām, no plkst.17 līdz 18, šī pati biedrība pieteikusi arī gājienu no Brīvības pieminekļa pa Kaļķu ielu, Šķūņu ielu, Domu laukumu un Jēkaba ielu līdz Saeimai, taču šonedēļ panākta vienošanās, ka gājiens nenotiks.

Kā sociālajos tīklos norādījis viens no pasākuma rīkotājiem Aleksejs Rosļikovs, protesta akcijā plānots pieprasīt Ministru kabineta atlaišanu. Tiks pieprasīts atcelt nosacījumu par masku vilkšanu bērniem un kompensācija 1000 eiro apmērā vienam no vecākiem, kurš ir spiests palikt mājās, ja bērniem tiek organizētas attālinātās mācības.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu