S, 10.12.2022.

Piketā 11.novembra krastmalā aizturēti vairāki cilvēki

LETA
Piketā 11.novembra krastmalā aizturēti vairāki cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Foto: Krastmalā protestē pret Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem
Foto: Krastmalā protestē pret Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem Foto: Jānis Škapars/TVNET

Piketā 11.novembra krastmalā Valsts policija aizturējusi vairākas personas, aģentūrai LETA apstiprināja policijā, pagaidām plašākus komentārus nesniedzot.

Kā novēroja aģentūra LETA, kādas personas aizturēšanas laikā garāmgājējs aicināja citus viņam pievienoties un bloķēt policijas automašīnu, tomēr atsaucību neguva.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks Latvijas Radio uzsvēra, ka policija sauks pie administratīvās atbildības ierobežojumu pārkāpējus. Policija neizklīdināja sapulci, lai neeskalētu situāciju, viņš skaidroja.

Jau vēstīts, ka Vides aizsardzības kluba prezidenta rīkotā sapulce, kuras mērķis ir iestāties "par cilvēku ekoloģiju, Covid-19 pamatojumu", 11.novembra krastmalā sestdien pulcējusi vairāk nekā valstī patlaban atļautos 25 cilvēkus.

Pasākums kādā brīdī pulcēja ap 400 cilvēku, bet nu to palicis mazāk. Sapulce sākās plkst.12 un aizvien turpinās. Organizatori solījuši, ka tā notiks līdz plkst.23.

Daļa atnākuši ar sejas maskām, bet galvenokārt sanākušie tās nelieto. Likumsargi cenšas iedzīvotājus izklīdināt ar skaļruņos atskaņotiem aicinājumiem nepulcēties un nekavējoties izklīst, pretējā gadījumā solot saukt pie likumā paredzētās atbildības. Tāpat likumsargi izveidojuši sava veida ķēdi starp sanākušajiem un ceļa braucamo daļu.

Valsts policijā skaidroja, ka 11.novembra krastmalā notiekošajā sapulcē policija, izmantojot tehniskus līdzekļus, fiksē un identificē personas, kuras pārkāpj ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus.

Policijā uzsvēra, ka tā strādā notikuma vietā pēc iepriekš izstrādāta plāna. Tāpat tiek sāktas arī administratīvās lietvedības par dažādiem pārkāpumiem.

Pasākumu pieteica Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme, kamēr pats klubs iepriekš vēstīja, ka nolēmis norobežoties no Ulmes vārdā vienpersoniski izplatītā aicinājuma piedalīties šajā sapulcē, uzsverot, ka jebkādi aicinājumi neievērot valstī noteiktos pandēmijas ierobežojumus nav atbalstāmi.

Pasākumā bija pieteikta 25 cilvēku dalība - pulcēt vairāk cilvēku Covid-19 pandēmijas dēļ patlaban ir aizliegts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu