Klāt trešā adventei!

FOTO: pixabay.com

13. decembrī kristieši aizdedz jau trešo adventes vainaga svecīti, kas nozīmē, ka jau pēc nedēļas tiks svinēti gada baltākie un ģimeniskākie svētki - Ziemassvētki! 

Iededzot trešo sveci Adventa vainagā, gribas domāt par mīlestību, jo Ziemassvētki taču ir lielākā Dieva mīlestības izpausme un jau pavisam drīz šie svētki ienāks katrā ģimenē un sirdī.

3. adventes svētdiena pēc baznīcas simbolikas

«Gaudete - priecājieties!» Prieks ir Svētā Gara klātbūtnes auglis. Prieks ir zīme, ka cilvēks apzinās savu piederību Dievam. Apustulis Pāvils un evaņğēlists Matejs aicina dzīvot garā un pacietībā.

Rūpes un bailes aizsedz Dieva klātbūtni un liek cilvēkam dzīvot, paļaujoties tikai pašam uz sevi. Bet apziņa par Kunga tuvumu un cerība uz Viņa drīzo atnākšanu stiprina cilvēku sirdis.

Trešās adventes pasākumi 

Sagaidot Trešo adventi, Rīgā turpinās Ziemassvētku ieskaņas koncerti tiešsaistē, iedzīvotāji aicināti apmeklēt arī izstādes un attālināti iesaistīties kultūras centru piedāvātajās aktivitātēs.

FOTO: Lita Krone/LETA

Svētku noskaņu būs iespēja gūt, vērojot koncertus tiešsaistē no kultūras centriem un dievnamiem. 13.decembrī varēs vērot koncerta "Lux Aeterna" ierakstu no Rīgas Sv. Pētera baznīcas, kur muzicēs NBS Štāba orķestra klarnešu kvartets "Quattro Differente" kopā ar saksofonistu Vasīliju Šušertu un obojistu Dmitriju Maksimovu diriģenta Gunta Kumačeva vadībā. Svētdien no šīs pašas baznīcas būs iespēja skatīties arī koncerta "Ziemassvētku šūbertiāde" tiešraidi, kurā uzstāsies zināmi solisti - Anta Jankovska, Andžella Goba, Nauris Indzeris kopā ar mūziķiem - Ditu Krenbergu, Dārtu Tisenkopfu un Helēnu Kundrātu.

Trešajā adventē jauks pārsteigums sagādāts bērniem, kam būs iespēja tiešraidē no kultūras centra "Mazā ģilde" vērot koncertuzvedumu "Ziemas fejas stāsti". Tajā piedalīsies Ilona Bagele, Gustavs Melbārdis, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis "Kolibri" un instrumentālā grupa - Ilze Ozoliņa, Inita Malnača un Mārtiņš Kokars. Bērnu prieku, svētkus gaidot, vairos arī pie Kultūras pils "Ziemeļblāzma" atrodamā Ziemassvētku pasta kastīte, kurā ikviens var atstāt vēstulīti Ziemassvētku vecītim.

Svētkus gaidot, turpināsies kultūras centra "Imanta" piedāvātā virtuālā darbnīca, kur video formātā iedzīvotājus rosinās radīt svētkus katram savās mājās. Trešajā adventē tiks publicēts video, kurā koklētāju ansambļa "Raksti" vadītāja Ieva Šablovska pastāstīs par kādu svētku tradīciju, kuru viņa rosina ievērot un īstenot ikvienā mājā. Savukārt kultūras centrs "Ritums" šajā laikā aicina piedalīties adīšanas izaicinājumā un radi siltu dāvanu sev vai saviem mīļajiem. Līdz 28.decembrim ikviens, kurš pieņem izaicinājumu ada cimdus un zeķes, iemūžina procesu fotogrāfijā un publicē to savā Facebook kontā lietojot mirkļbirkas #ritumsada un #adīšanasizaicinājums. Turklāt 30.decembrī tiks izlozēti laimīgie pārsteiguma dāvanu saņēmēji.

Ziemassvētku ieskaņas koncertus varēs baudīt tiešsaistēs, taču izstādes ir iespēja skatīt klātienē. Svētku sajūtas raisīs izstādē "Ziemassvētki" eksponētās egles, kas būs apskatāmas muzejā "Rīgas Jūgendstila muzejs", rotājumus eglēm veidojušas mākslinieces Jana Kopeikina, Olga Novikova un Elita Šmēdiņa. A. Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā eksponēta mākslinieces Anitas Paegles Rīgai veltīta darbu izstāde "Ziema Ziedoņdārzā". Kultūras centrā "Imanta" apmeklētāji var apskatīt Baibas Rēderes gleznu izstādi "Mirdzošais viss…", bet kultūras centrs "Iļģuciems" aicina iedzīvotājus uz tautas lietišķās mākslas un tautas glezniecības studijas dalībnieku izstādi "Meistara garais gads". Rīgas Porcelāna muzejs apmeklētājiem piedāvā 14. starptautiskā mazo formu porcelāna izstādi "Asimetriskas kustības".

FOTO: depositphotos.com

Svētku gaidīšanas noskaņa pilsētā būs jūtama ne tikai adventes svētdienās, bet arī darba dienās. 16.decembrī kultūras centra "Ritums" podkāstu "Vakarēšana" ciklā ziemas saulgriežu tematikai veltīta saruna ar mūziķu, pētnieku un folkloristu ģimeni - māsām Asnāti un Aurēliju Rancānēm, kā arī māti Aīdu Rancāni. 17.decembrī jauku pārsteigumu sagādājis komponists Mārtiņš Brauns, vokālā grupa "Insomnia" un stīgu kvartets "Juno", kuru sniegumu no kultūras pils "Ziemeļblāzma" tiešsaistē varēs vērot Ziemassvētku koncertprogrammā "Veltījums".

Daudziem no mums Advents ir tas laiks, kad klusām gaidām pienākam Ziemassvētkus. Četru svētdienu garumā mūsu mājās iemirdzas sveces liesmiņa, kurai simboliku varam pielīdzināt katrs pēc savām izjūtām. Tas ir meklējumu sevī laiks. Dienas, kad esam kopā ar ģimeni, sev tuvajiem. Lai mierīgs šīs svētku gaidīšanas laiks!

    Uz augšu
    Back