Ugunsgrēka nopostītajā Depo Rēzeknē joprojām turpinās dzēšanas darbi (5)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Ugunsdzēsējiem izdevies lokalizēt 13 500 kvadrātmetru plašo ugunsgrēku būvniecības preču veikalā "Depo" Rēzeknē.
Ugunsdzēsējiem izdevies lokalizēt 13 500 kvadrātmetru plašo ugunsgrēku būvniecības preču veikalā "Depo" Rēzeknē. Foto: LETA/LETA

Joprojām turpinās dzēšanas darbi nodegušajā būvniecības preču veikalā "Depo" Rēzeknē, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Patlaban tiek dzēsti atsevišķas cilnes vietas jeb perēkļi, viņa skaidroja. Vītola norādīja, ka ir grūti prognozēt, cik ilgu laiku dzēšanas darbi vēl prasīs, jo platība ir ļoti liela. Notikuma vietā patlaban strādā 15 līdz 20 ugunsdzēsēji.

Vaicāta, vai netālu esošajā Rēzeknes upē aizvien atrodas absorbējošās bonas, lai novērsu piesārņojuma nonākšanu tajās, viņa skaidroja, ka VUGD uzdevums bija tās uzstādīt, bet tālāk par tām jau rūpējas Valsts vides dienests.

Kā ziņots, glābēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēma sestdien plkst.2.43, bet plkst.10.38 ugunsnelaimi izdevās lokalizēt. Veikals Stacijas ielā 31 dega pilnā 13 500 kvadrātmetru platībā.

Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs aģentūrai LETA sacīja, ka pašvaldība ir sazinājusies ar veikala ēkas īpašnieku un iespēju robežās mēģinās tam palīdzēt, tostarp, ar savu tehniku un citiem pieejamiem resursiem.

Viņš arī sacīja, ka pašvaldība centīsies palīdzēt veikala nodarbinātajiem. Tā uzturēs kontaktu ar veikala un ēkas īpašniekiem, kopīgi izstrādājot stratēģiju, kā risināt situāciju. Pozņakovs gan piebilda, ka patlaban ir pāragri runāt par konkrētu atbalstu.

Valsts policija par ugunsgrēku sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 18.nodaļas - Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu. Turpinās izmeklēšana, aģentūrai LETA norādīja policijā.

SIA "Depo DIY" piederošā manta nodegušajā veikalā Rēzeknē ir apdrošināta - notiek visu negadījuma seku apzināšana un tiks veiktas zaudējumu aplēses, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvis Matīss Rutks.

Uzņēmums sola darīt visu iespējamo, lai atjaunotu veikalu pilsētā. ""Depo" Rēzeknes veikalā strādā 93 darbinieki. Tā ir spēcīga, saliedēta, sastrādājusies profesionāļu komanda. Mēs meklēsim risinājumus, kā visiem kopā pārvarēt šo nelaimi," norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Kozlovskis.

Rutks arī norādīja, ka ugunsdzēsēji veikalu sāka dzēst no ēkas puses, kurā atradās zoo nodaļa, bet diemžēl ēkā vairs nebija iespējams iekļūt.

Degusī veikala ēka pieder SIA "Romans F". Uzņēmuma pārstāvji norādīja, ka patlaban nekādus komentāru sniegt nevar.

Nodegušā "Depo" dzēšanas ūdeņi līdz šim Rēzeknes upi nav piesārņojuši

Rēzeknē nodegušā būvniecības preču veikala "Depo" dzēšanas ūdeņi līdz šim Rēzeknes upi nav piesārņojuši, informēja Valsts vides dienestā (VVD).

VVD inspektori svētdien apsekoja Rēzeknes upi lejpus ūdens kanalizācijas izplūdes vietas. Aiz upē izvietotajām bonām nav novērots piesārņojums, ūdens ir dzidrs, negatīva ietekme uz zivju resursiem nav konstatēta, skaidroja dienestā.

Tādējādi VVD secinājis, ka sestdien Rēzeknes upē izvietotās bonas veic savu funkciju un ierobežo notekūdeņu no ugunsgrēka dzēšanas vietas izplatīšanos vidē.

VVD sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) pieņēmuši lēmumu bonas vēl atstāt Rēzeknes upē. Tuvākajās dienās gaidāmi atkārtoti paņemto ūdens paraugu analīžu rezultāti. VVD tupinās uzraudzīt situāciju Rēzeknes upē, veicot atkārtotas pārbaudes.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Romans F" reģistrēta 1997.gadā, tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. 2019.gadā firma strādāja ar 1,46 miljonu eiro apgrozījumu un 902 100 eiro peļņu. Uzņēmums pieder Sergejam Fedorenkovam.

Kompānija "Depo DIY" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7 501 006 eiro. 2019.gadā "Depo DIY" koncerna apgrozījums bija 321,149 miljoni eiro, bet peļņa - 11,298 miljoni eiro.

"Depo DIY" vienīgā īpašniece ir SIA "DMT Pluss". Pēc "Firmas.lv" informācijas, "DMT Pluss" lielākais īpašnieks ir Andris Kozlovskis (25,19%), vienlaikus pa 19,94% kapitāldaļu pieder Verai Marinkēvičai, Artim Kozlovskim un Vinetai Atvarai, savukārt 15% pieder SIA "Ausekļa ielas nams", kas pieder Mārai Lielcepurei-Gaveikai (48,34%), SIA "Paradox Holdings" (48,34%) un SIA "EQT Baltic" (3,32%). "Paradox Holdings" pieder Ģirtam Rungainim (66,67%) un Ingai Rungainei (33,33%), bet "EQT Baltic" vienīgais īpašnieks ir Kristaps Bērziņš.

Komentāri (5)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais