Petraviča: Sociālās aprūpes centros Covid-19 ienes darbinieki

Labklājības ministre Ramona Petraviča FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Sociālās aprūpes centros Covid-19 infekciju "ienes" iestāžu darbinieki, šādu viedokli šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV),

Viņa teica, ka infekcijas izplatību neizdodas apturēt visā valstī un "vienīgie, kas "ienes" infekciju iestādē, ir darbinieki".

Ministre norādīja, ka daudz inficēšanās ar Covid-19 gadījumu ir gan pašvaldību sociālās aprūpes centros, gan valsts sociālās aprūpes centros (VSAC). "Pavasarī ļoti labi izdevās nosargāt klientus no inficēšanās," teica ministre, piebilstot, ka īpaši pašvaldību pansionātos ir cilvēki ar augstāku saslimšanas risku, jo tajos atrodas gados vecāki cilvēki. VSAC esot gados jaunāku cilvēku.

Vienlaikus viņa atklāja, ka šodien ar VSAC "Latgale" vadītāju ministre apsprieda situāciju aprūpes centrā, un arī atgādināja par drošības noteikumiem. Petraviča arī uzsvēra, ka VSAC tos ievēro, un norādīja, ka inficēšanās ar Covid-19 biežāk notiek aprūpes centros ārpus pilsētas.

"Darbinieki strādā vairākās darba vietās un pārnēsā infekciju no viena uz otru vietu. Laukos cilvēki strādā vienā darba vienā un inficēšanās nav," teica labklājības ministre. Kā sarunā ar ministri apliecinājusi VSAC "Latgale" vadība - testus veicot reizi nedēļā, un daļa klientu, kuriem konstatēta saslimšana ar Covid-19, ir asimptomātiski. Tāpēc esot diezgan grūti novērtēt slimības izplatību vizuāli, mērot temperatūru vai no viņu labsajūtas.

Ministre arī uzsvēra, ka sociālās aprūpes centri ir nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem, un tiek darīt viss iespējamais, lai infekcija neizplatītos.

Kā ziņots, VSAC Covid-19 pašlaik konstatēts 11% klientu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Egita Dorožkina.

Līdz nedēļas sākumam LM bija zināms par inficēšanās gadījumiem 13 VSAC filiālēs. Sasirguši ir 425 klienti jeb 11% no kopējā VSAC iemītnieku skaita, no tiem karantīnā VSAC atrodas 414 klienti, deviņas personas ir mirušas, bet pārējās atrodas stacionārajā ārstniecības iestādē. Lai izslēgtu tālāku infekcijas slimības pārneses risku, pašizolācijā atrodas vēl 1067 klienti.

Tāpat karantīnā bija 119 darbinieki, bet 66 darbinieki kā kontaktpersonas atrodas pašizolācijā.

Aģentūra LETA ir jau vēstījusi, ka plaši Covid-19 uzliesmojumi ir fiksēti ne vien valsts, bet arī pašvaldību un privāti apsaimniekotajās sociālās aprūpes iestādēs.

Uz augšu
Back