ES no 27.decembra būs iespēja vakcinēties pret Covid-19

Papildināts
TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 35
Foto: Reuters/ScanPix

Vakcinēšanās pret jauno koronavīrusu Eiropas Savienībā (ES) sāksies 27.decembrī, ceturtdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

"Tas ir Eiropas brīdis. 27., 28. un 29.decembrī vakcinācija sāksies visā ES," tviterī raksta Leiena.

Viņas preses sekretārs Ēriks Mamers žurnālistiem norādīja, ka vakcinācijas sākums ir atkarīgs no tā, vai Eiropas Zāļu aģentūra pirmdien apstiprinās farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu.

Lielbritānijā un ASV jau ir sākusies cilvēku vakcinēšana ar šo Covid-19 vakcīnu.

Trešdien Leiena pavēstīja, ka visas ES dalībvalstis plāno sākt vakcinēšanu pret jauno koronavīrusu vienā un tajā pašā dienā un ka tā būs vienotības zīme.

EK ir noslēgusi līgumus ar septiņiem potenciālo vakcīnu piegādātājiem, lai nodrošinātu visiem ES pilsoņiem iespēju galu galā vakcinēties pret jauno koronavīrusu.

Dalībvalstis pašas izlems, kuras cilvēku grupas vakcinēt vispirms, bet pirmie pretendenti būs veselības aprūpes nozares darbinieki un gados veci cilvēki.

Jau ziņots, ka Eiropas Zāļu aģentūra ir pārcēlusi no 29.decembra uz 21.decembri sanāksmi, kurā tiks lemts, vai apstiprināt farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu.

Šī vakcīna izmēģinājumos uzrādījusi 95% efektivitāti.

Eiropā šī vakcīna tiek ražota Beļģijā un izsūtīta ar kravas mašīnām un lidmašīnām. Vakcīna jāuzglabā -70 grādos pēc Celsija, bet īsus periodus tā var tikt transportēta, turot temperatūrā no diviem līdz astoņiem grādiem pēc Celsija.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 35

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais