O, 26.09.2023.

Brazīlijas Augstākā tiesa paver iespēju uzlikt neērtības par nevakcinēšanos pret Covid-19

TVNET/LETA/AP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Foto: SIPA/Scanpix

Brazīlijas Augstākā tiesa lēmusi, ka vakcinācija pret Covid-19 var tikt padarīta par obligātu, bet vienlaikus nevienu nevar vakcinēt pret viņa gribu.

Tiesas paziņojumā teikts, ka tās lēmums dod iespēju štatu valdībām un vietējām pašvaldībām pieņemt likumus, kas noteiktu naudassodus vai ierobežojošus pasākumus par atteikšanos vakcinēties.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru ir vairākkārt izteicies, ka viņš nevakcinēsies un ir pret obligātu vakcināciju. Viņš arī sekmējis skeptisku noskaņojumu saistībā ar iespējamām vakcīnas blaknēm.

Sabiedriskās domas aptaujas Brazīlijā liecina, ka valstī pieaug pretestība vakcinācijai. Šomēnes uzņēmuma "Datafolha" veiktā aptaujā apmēram piektdaļa respondentu sacīja, ka negrasās vakcinēties. Pirms četriem mēnešiem šāds noskaņojums bija divreiz mazākam aptaujāto īpatsvaram.

Brazīlijas veselības nozares regulators "Anvisa" vēl nav apstiprinājis nevienu vakcīnu masveida vakcinācijai pret Covid-19. 

Brazīlija ar 7,1 miljonu apstiprinātu inficēšanās gadījumu ar jauno koronavīrusu ir trešajā vietā pasaulē aiz ASV un Indijas. Valstī ir reģistrēti 184 876 nāves gadījumi, kas saistīti ar Covid-19, un pēc to skaita Brazīlija ir otrajā vietā aiz ASV. 

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais