Aizdedzam jau ceturto svecīti adventes vainagā. Drīz Ziemassvētki!

FOTO: pixabay.com

Šo svētdien adventes vainagā aizdedzam jau ceturto sveci, un tas nozīmē, ka jau pēc pavisam drīz klāt Ziemassvētki!

Sagaidot Ceturto adventi Rīgā, iedzīvotāji aicināti

skatīties koncertus tiešsaistē, attālināti iesaistīties kultūras centru piedāvātajās aktivitātēs un doties pastaigā pa svētku noskaņā rotātiem parkiem Rīgas apkaimēs.

20.decembrī no Rīgas Doma tiks pārraidīts Orķestra "Rīga" kameransambļu un solistu instrumentālistu Egijas Sproģes un Virdžīnijas Laubes-Vītiņas koncerts diriģenta Valda Butāna vadībā. Šajā dienā tiks pārraidīts arī koncerts "XVIII gadsimta Advente Rīgā" no kultūras centra "Mazā ģilde". Tajā uzstāsies soliste Elīna Šimkus, Baroka orķestris "Collegium Musicum Riga", dejotāja Jūrate Širvyte-Rukštele un diriģents Māris Kupčs.

Bērniem svētku noskaņu uzburs muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" tapušais pasākums "Runča Alberta Ziemassvētki", kas būs skatāms no 20.decembra līdz 31.decembrim muzeja tīmekļa vietnē un sociālajā tīklā facebook.com kontā. Arī VEF Kultūras pils sagatavojusi tiešsaistes koncertu bērniem "Kas dzīvo mežā" ar vairāku solistu izpildītām dziesmām.

Svētkus gaidot, turpināsies kultūras centra "Imanta" piedāvātā virtuālā darbnīca, kur video formātā iedzīvotājus rosinās radīt svētkus katram savās mājās. Video galvenie varoņi ir dažādu kultūras centra "Imanta" kolektīvu vadītāji - Ieva Sutugova, Ieva Šablovska, Ramants Jansons, Linda Plostniece un Ārijs Šķepasts, kuri dalīsies ar savām svētku tradīcijām un piedāvās idejas, kā vienkāršos veidos radīt svētkus sev un tuvākajiem.

FOTO: unsplash.com

Gaišu noskaņu pilsētā radīs svētku rotājumi un vides objekti pilsētas ielās, parkos un laukumos. Sagaidot Ceturto adventi, līdztekus jau esošajam noformējumam, svētku gaismās iemirdzēsies parki un iecienītākās pastaigu vietas pilsētas apkaimēs - Anniņmuižas parkā, Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā, alejā Biķernieku mežā un Pļavnieku Bērzu birzī. Pilsētas pašvaldības svētku noformējuma izvietojums ir apkopots kartē, kas no 19.decembra būs pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv. Arī iedzīvotājiem ir iespēja papildināt karti, sūtot e-pastā: iksd@riga.lv adresi un nosaukumu izgaismotiem objektiem, mājām, pagalmiem, iestāžu svētku rotai un veikalu skatlogiem. Iesūtītais pilsētvides svētku noformējums kartē tiks iekļauts ar ierakstu "Iedzīvotāju Ziemassvētku noformējuma favorīti".

Tāpat iedzīvotāji rosināti dalīties sociālajos tīklos ar svētku noformējuma fotogrāfijām, lietojot mirkļabirku "RotāRīgu" - #rotarigu.

21.decembrī, kad tradicionāli atzīmē Ziemas saulgriežus, iedzīvotāji aicināti klausīties Andas un Ilgas Vālodzes Ābeļu virtuālo koncertu "Saulgriežu vakars dziesmās", ko rīko kultūras centrs "Ritums". Šajā dienā būs skatāma arī Latvijas Folkloras biedrības veidotā videofilma "Ziemas saulgrieži - Bluķa vakars".

No 21. līdz 24.decembrim pilsētvidē interaktīvajos ekrānos būs apskatāma mākslinieka Māra Subača mobilā izstāde "Laika ģeometrija".

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Daudziem no mums Advents ir tas laiks, kad klusām gaidām pienākam Ziemassvētkus. Četru svētdienu garumā mūsu mājās iemirdzas sveces liesmiņa, kurai simboliku varam pielīdzināt katrs pēc savām izjūtām. Tas ir meklējumu sevī laiks. Dienas, kad esam kopā ar ģimeni, sev tuvajiem. Lai mierīgs šīs svētku gaidīšanas laiks!

Lai jums gaiša un priecīga Ceturtā Advente!

Uz augšu
Back