ASV Senāta demokrātu līderis aicina atstādināt Trampu par kūdīšanu uz dumpi

ASV Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šūmers FOTO: SIPA/Scanpix

ASV Senāta demokrātu mazākuma līderis Čaks Šūmers ceturtdien sacīja, ka prezidents Donalds Tramps nekavējoties jāatstādina no amata par kūdīšanu uz dumpi Savienoto Valstu Kapitolijā.

"Tas, kas vakar notika ASV Kapitolijā, bija dumpis pret Savienotajām Valstīm, uz ko bija sakūdījis prezidents," sacīja Šūmers.

Ņujorkas senators aicināja viceprezidentu Maiku Pensu aktivizēt konstitūcijas 25.papildinājumu, kas paredz, ka kabinets ar balsu vairākumu var atstādināt prezidentu, kas nav spējīgs pildīt pienākumus.

"Ātrākais un iedarbīgākais veids - to var izdarīt šodien -, lai atstādinātu prezidentu no amata, būtu, ja viceprezidents nekavējoties aktivizētu 25.papildinājumu," sacīja Šūmers.

"Ja viceprezidents un kabinets atsakās cīnīties, no jauna jāsanāk Kongresam, lai prezidentu atstādinātu impīčmenta ceļā."

Senāta vairākuma līderis Mičs Makonels jau senatorus atlaidis mājās līdz jaunā prezidenta inaugurācijai.

Protestētāji trešdien iebruka Kapitolijā, kad tur bija sapulcējies Kongress, lai oficiāli apstiprinātu demokrāta Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Kapitolijā notikušajās sadursmēs starp Trampa atbalstītājiem un policiju tika sašauta sieviete, kas vēlāk nomira slimnīcā. Mediji ziņo, ka tā bijusi pārliecināta Trampa atbalstītāja Ešlija Babita, kas 14 gadus dienējusi ASV gaisa spēkos.

Nekārtību laikā Kapitolijā miruši arī divi vīrieši un sieviete, kam radušās nopietnas veselības problēmas.

Sadursmēs ievainoti vismaz 14 policisti, no kuriem divi ievietoti slimnīcā. Viens policists guva smagus ievainojumus, kad tika ierauts protestētāju pūlī.

Saistībā ar nekārtībām Kolumbijas apgabalā no trešdienas plkst.18 līdz ceturtdienas plkst.6 tika izsludināta komandantstunda.

Policija ziņoja, ka līdz plkst.21.20 pēc vietējā laika aizturēti 52 cilvēki: četri par šaujamieroču nēsāšanu bez atļaujas, viens par aizliegta ieroča nēsāšanu, 47 par komandantstundas pārkāpšanu un ielaušanos.

Uz augšu
Back