ASV iekšzemes drošības ministra pienākumu izpildītājs atkāpjas ātrāk, nekā plānots

ASV iekšzemes drošības ministra pienākumu izpildītājs Čeds Vulfs. FOTO: SCANPIX

ASV iekšzemes drošības ministra pienākumu izpildītājs Čeds Vulfs pirmdien atkāpās no amata ātrāk, nekā bija plānots, kamēr valstī pieaug satraukums par jaunas vardarbības iespējamību Džo Baidena inaugurācijas laikā un pirms tās. 

"Ministra pienākumu izpildītāja atkāpšanās stājas spēkā šovakar plkst.23.59," paziņoja Iekšzemes drošības ministrijas amatpersona, neminot atkāpšanās iemeslu. 

Par jauno iekšzemes drošības ministra pienākumu izpildītāju līdz Baidena inaugurācijai kļūs Federālās ārkārtas situāciju pārvaldības aģentūras vadītājs Pīts Geinors.

Vulfs, kurš tika iecelts par iekšzemes drošības ministra pienākumu izpildītāju 2019.gada novembrī, bija plānojis palikt amatā līdz Baidena inaugurācijai 20.janvārī. 

Vulfs sacīja, ka viņu uz atkāpšanos pamudinājuši "jaunākie notikumi", tai skaitā tiesas lēmumi, ka viņš neesot tiesīgs ieņemt šo amatu. Viņš neprecizēja citus notikumus vai faktorus.

"Šie notikumi un bažas aizvien vairāk novirza uzmanību un resursus no ministrijas svarīgā darba šajā kritiskajā varas pārejas laikā," Vulfs pavēstīja rakstiskā vēstījumā ministrijas darbiniekiem. 

Vēl nav zināms, vai Vulfa lēmumu ietekmēja prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju iebrukums ASV Kapitolijā 6.janvārī, kas pamudināja atkāpties vairākas citas Trampa valdības amatpersonas.  

Uz augšu
Back