Brīdina par krāpniekiem, kas uzdarbojas veikala "Maxima" vārdā

TVNET/LETA
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: Ieva Leiniša / LETA

Mazumtirgotājs SIA "Maxima Latvija" brīdina par krāpniecisko aktivitāti - viltus loteriju, kas internetā tiek izplatīta ar "Maxima" vārdu, pavēstīja uzņēmuma pārstāve Liene Dupate-Ugule.

Viņa norādīja, ka ir fiksēti gadījumi, kuros iedzīvotājiem pēc "Facebook" platformas apmeklējuma, interneta pārlūkprogrammas un "Windows" operētājsistēmas ziņojumu panelī parādās aicinājums saņemt it kā "Maxima" vārdā laimētu balvu.

Uzklikšķinot uz saites, lietotājs tiek aizvests uz jaunu lapu. Šī ir krāpnieciska aktivitāte, lai iegūtu lietotāju naudu par dāvanas saņemšanu. ""Maxima Latvija" nav saistīta ar šo viltus loteriju un aicina nekādā gadījumā neapstiprināt balvas saņemšanu," uzsvēra Dupate-Ugule.

Viņa norādīja, ka "Maxima Latvija" jau ir atbilstoši reaģējusi un nosūtījusi pieprasījumu bloķēt krāpniecisko saturu, kā arī plāno vērsties informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Latvijā "Cert.lv".

Dupate-Ugule arī atgādināja, ka, redzot šādus un līdzīgus ziņojumus, tie ir rūpīgi jāizvērtē - jāidentificē ziņojuma sūtītājs, ziņojuma saturs, interneta adrese, uz kuru ved ziņojums, kā arī jāizvērtē pieprasītais informācijas apjoms, kas tiek prasīts ievadīt no atbilstošās interneta vietnes.

Gadījumā, ja ir saņemta "Maxima" īsziņa, e-pasts vai izlecošs ziņojums interneta pārlūkprogrammā, kura uzticamība rada bažas, "Maxima" aicina pārliecināties par informācijas precizitāti uzņēmuma mājaslapā, rakstot uzņēmumam sociālajos medijos, uz e-pastu "info@maxima.lv" vai zvanot uz informatīvo tālruni 80002020.

Jau vēstīts, ka "Maxima Latvija" 2019.gadā strādāja ar 836,727 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 25,5% un bija 27,496 miljoni eiro. Kompānija "Maxima Latvija" reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Lincoln Land Erste", bet patiesais labuma guvējs ir Nerijs Numavičs. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas "Maxima Grupe".

Aktuālais šodien
Svarīgākais