Saeimā no iedzīvotājiem aizvadītajā gadā saņemti vairāk nekā 4000 iesniegumu

TVNET/LETA
Saeimā no iedzīvotājiem aizvadītajā gadā saņemti vairāk nekā 4000 iesniegumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Finanšu ministrs Jānis Reirs iesniedz Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei budžeta portfeli ar valdības sagatavoto nākamā gada valsts budžeta likumprojektu izskatīšanai parlamentā.
Finanšu ministrs Jānis Reirs iesniedz Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei budžeta portfeli ar valdības sagatavoto nākamā gada valsts budžeta likumprojektu izskatīšanai parlamentā. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimā no nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem pērn saņemti vairāk nekā 4000 iesniegumu, informēja parlamenta Preses dienestā.

Kopumā 12 gadu laikā, kopš dibināts Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrs, tajā saņemti vairāk nekā 69 000 iesniegumu. Atvērtība un sadarbība ar sabiedrību ir viena no parlamenta darba prioritātēm, un Apmeklētāju centrs ikvienam interesentam nodrošina nepastarpinātu informāciju par Saeimas darbu, kā arī īsteno dažādus projektus.

Patlaban, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, parlamenta Apmeklētāju centrs apmeklētājus apkalpo attālināti, atbildot uz Saeimas informatīvo tālruni un elektroniski uz e-pastu.

Centra durvis 12 darbības gados vēruši teju 25 000 apmeklētāju, savukārt uz informatīvo tālruni saņemti vairāk nekā 13 000 zvanu, norāda Saeimā.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par parlamenta darbu, Saeima īsteno virkni informatīvi izglītojošu projektu, kas galvenokārt paredzēti jauniešu auditorijai. Tomēr, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, arī pasākumi patlaban nenotiek. Viens no pasākumiem, kas paredzēts jauniešu auditorijai, ir "Jauniešu Saeima", un tas ļauj nepastarpināti iepazīt likumdevēja darba specifiku. Tāpat parlaments īsteno izglītojošu skolu programmu "Iepazīsti Saeimu", kā arī tradicionāli ir viens no lielākajiem "ēnu devējiem" mūsu valstī.

Saeimā tiek rīkotas arī dažādas konferences, diskusijas, apbalvošanas, tematiskās izstādes un konkursi jauniešiem, kas šobrīd Covid-19 pandēmijas laikā norit attālināti. Tāpat parlaments rīko Atvērto durvju dienu, piedalās gaismas festivālā "Staro Rīga", kā arī Muzeju naktī. Deputāti un darbinieki tradicionāli piedalās arī Ziemassvētku labdarības akcijā un Donoru dienā.

Lai skaidrotu Saeimas darbu, izstrādāti dažādi informatīvi izglītojoši materiāli, piemēram, infografikas, videomateriāli, prezentācijas un faktu lapas. Ikvienam ir iespēja nepastarpināti sekot līdzi notikumiem un aktualitātēm parlamenta "Facebook", "Twitter", "Flickr" un "Instagram" kontos, kā arī "YouTube" kanālā.

Apmeklētāju centrs Covid-19 pandēmijas laikā nepieņem apmeklētājus klātienē, taču visus interesējošos jautājumus iespējams uzdot, zvanot uz Saeimas informatīvo tālruni 67 087 321 darbdienās no plkst.8.30 līdz 17 vai rakstot uz e-pastu "info@saeima.lv".

Rakstveida iesniegumus Saeimai var iesniegt, nosūtot pa pastu uz adresi Jēkaba ielā 11, Rīgā, LV-1811 vai rakstot uz e-pastu "saeima@saeima.lv". Tāpat tos iespējams iesniegt portālā "www.latvija.lv".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu