Sv, 28.05.2023.

Latvija saņēmusi vairākus tūkstošus "Moderna" un "AstraZeneca" vakcīnas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
'Ilustratīvs foto.
'Ilustratīvs foto. Foto: Kristopher Radder/The Brattleboro Reformer via AP

Latvija piektdien saņēmusi "Moderna" un "AstraZeneca" ražotāju vakcīnu pret Covid-19 kravas, informēja Nacionālajā veselības dienestā.

Divās atsevišķās piegādēs saņemtas 3600 "Moderna" vakcīnas devas un 9600 "AstraZeneca" vakcīnas devas.

Visas saņemtās vakcīnas tiks izmantotas, lai turpinātu ilgstošas sociālās aprūpes centru (SAC) darbinieku un klientu vakcināciju, kā arī to mediķu vakcinācijai, kas izlēmuši vakcinēties.

Ministru kabineta apstiprinātajā prioritāro grupu sarakstā mediķi tiek vakcinēti ar pašu augstāko prioritāti, kam seko SAC darbinieki un klienti, ņemot vērā, ka abu šo grupu iedzīvotāji ir pakļauti visaugstākajam inficēšanās riskam, kas ir saistīts ar pastāvīgu uzturēšanos iestādēs ar visaugstāko Covid-19 izplatības risku. Kopējais iedzīvotāju skaits, kas ikdienā strādā vai uzturas SAC, ir nepilni 20 000. Līdz ar to arī nākamās vakcīnu devu piegādes tiks izmantotas, lai vakcinētu šo centru darbiniekus un klientus, jo katram iedzīvotājam nepieciešamas divas šo vakcīnu devas, norādīja NVD.

Vienlaikus, saskaņā ar otrdienas veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) prezentāciju Ministru kabinetam, no 22.februāra līdz 28.februārim valsts varētu saņemt vēl 8400 "Moderna" Covid-19 vakcīnas devas. Savukārt 20.februārī Latvija no "AstraZeneca" varētu saņemt vēl 22 621 vakcīnas devu.

Jau būtiski lielāka "AstraZeneca" vakcīnu krava Latviju varētu sasniegt 3.martā, kad valstī tiek gaidītas 32 896 vakcīnas devas.

"Jārēķinās ar to, ka plānotās Covid-19 vakcīnu devu piegādes ir mainīgas un atkarīgas no ražotāja spējas nodrošināt vakcīnu pieejamību," uzsvēra NVD.

Par vakcīnas "Moderna" un vakcīnas "Covid-19 Vaccine AstraZeneca" uzglabāšanu un loģistiku Latvijā atbildīgs uzņēmums SIA "Vakcīna". Uzņēmums veic vakcīnu izvadāšanu uz konkrētiem vakcinācijas kabinetiem.

Kopumā Latvijai līdz šim bija piegādātas 54 225 vakcīnu pret Covid-19 devas - 30 225 ražotāja "Pfizer-BioNTech" vakcīnas "Comirnaty" devas, 7200 ražotāja "Moderna Biotech Spain, S.L." vakcīnas "Moderna" devas un 16 800 ražotāja "AstraZeneca" vakcīnas devas. Katra cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Kā vēstīts, pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu