C, 30.03.2023.

Esplanādē uzstādīts vides mākslas objekts iniciatīvas "Saku Lielu Paldies" ietvaros

TVNET
Esplanādē uzstādīts vides mākslas objekts iniciatīvas "Saku Lielu Paldies" ietvaros
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

No 10. februāra līdz 30. aprīlim Rīgas iedzīvotājus Esplanādē priecēs košs un dzīvespriecīgs vides objekts - kā pateicība ikvienam un jo īpaši veselības aprūpes speciālistiem par darbu un izturību, kā arī pavasarīgs uzmundrinājums, izturēt šo sarežģīto laiku.

Mākslas darbu autore ir gleznotāja un grafiķe Ieva Baumgarte, kura vides objektā apvienojusi četrus unikālus zīmējumus pavasarīgās noskaņās.

Māksliniece Ieva Baumgarte: “Šis mākslas darbs ir mans novēlējums visiem uz mirkli atraisīties no ikdienas rūpēm un iztēloties, ka paceļamies tām pāri, lai paskatītos uz visu radoši un rastu jaunu iedvesmu. Mums vēl vajadzēs krietnu devu pacietības, izturības un radošuma, tādēļ novēlu ikvienam no mums skaistus, krāsainus sapņus un lielus, plašus spārnus, lai varam kopā tikt ārā no šī jaudīgā tornado, ko sauc par pandēmiju. Pateikt paldies nozīmē, pirmkārt, pamanīt, novērtēt otra darbu un no sirds dot pozitīvu, pateicības pilnu atgriezenisko saiti. Būsim devīgi, sakot paldies!”

Iniciatīvu #SakuLieluPaldies pagājušā gada oktobrī aizsāka mākslinieki Ints Teterovskis, Anta Aizupe un fitnesa treneris Dinārs Zāģers, tajā iesaistījās arī Mēness aptieka, Centrālā laboratorija, banka Citadele un grupa Astro`n`out, sagatavojot iedvesmojošu muzikālu sveicienu ar dziesmu “Tici sev.”

„Repharm” direktoru padomes priekšsēdētājs Dins Šmits: “No sākuma iesaistījāmies šajā iniciatīvā, lai pateiktos un paustu atbalstu visiem, kuri strādā medicīnas aprūpes nozarē, taču saprotam, ka cilvēku loks, kuri pakļauj sevi saslimšanas riskam, ir daudz plašāks. Ar šo vides mākslas objektu radošā un košā veidā gribam uzrunāt plašāku sabiedrību un pateikties gan mediķiem, gan skolotājiem un pārdevējiem, kā arī aicināt visus iesaistīties šajā sociālajā iniciatīvā un atbalstīt savus līdzcilvēkus. Ceru, ka šis dzīvespriecīgais “paldies” būs arī kā atgādinājums par pavasara tuvošanos un to, ka grūtības, ko visi šobrīd piedzīvojam, neilgs mūžīgi un nāks saulaināki laiki.”

Uzmundrinājuma vārdi ir vajadzīgi katram, tāpēc pasaki arī tu paldies saviem līdzcilvēkiem par drosmi un izturību šajos sarežģītajos laikos, nofotografējoties pie Ievas košajiem taureņiem, putniem, sirdīm un liekot foto sociālajos tīklos ar tēmturi #sakulielupaldies

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais