Daugavpilī tiek izmeklēta pēc pasūtījuma veikta policijas auto sadedzināšana

Ilustratīvs foto. FOTO: Valsts policija

Pērnā gada nogalē Daugavpilī sadedzināta policijas automašīna, un policija noskaidrojusi, ka noziegums pastrādāts pēc pasūtījuma, informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

11.decembrī plkst.2.30 saņemta informācija, ka Daugavpilī deg vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā, noskaidrots, ka deg VP Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas rīcībā esošais dienesta transportlīdzeklis.

Par notikušo sākts process par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Veicot operatīvās izmeklēšanas darbības, janvārī aizturēts iespējamais nozieguma izpildītājs - 1982.gadā dzimis vīrietis, kurš savu vainu izdarītajā pilnībā atzīst. Kursīte skaidroja, ka persona iepriekš bija nonākusi policijas redzes lokā saistībā ar dažādiem likumpārkāpumiem, tajā skaitā par narkotisko vielu nelegālu apriti.

Turpinot izmeklēšanu, šonedēļ, trešdien, VP amatpersonas Daugavpilī aizturēja iespējamo nozieguma pasūtītāju - 1986.gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš bija nonācis policijas redzes lokā saistībā ar narkotisko vielu nelegālu apriti un 2020.gada nogalē bija aizturēts par narkotisko vielu realizāciju lielā apjomā.

Veicot personas kratīšanu, pie vīrieša izņemtas narkotiskās vielas nelielā apmērā - zaļganbrūna augu izcelsmes viela, kas visdrīzāk ir marihuāna. Lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu, nozīmētas ekspertīzes.

Rīt, 19.februārī, Daugavpils tiesa lems par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu 1986.gadā dzimušajam.

VP pagaidām nekomentēja, kāds bija pasūtītāja motīvs, kā arī to, vai par VP dienesta auto dedzināšanu veikta samaksa.

Uz augšu
Back