Pk, 12.08.2022.

Latvijā atklāti jau kopumā 12 jaunā Covid-19 celma gadījumi

TVNET/LETA
Latvijā atklāti jau kopumā 12 jaunā Covid-19 celma gadījumi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Kraadiklaas, foto on illustratiivne.
Kraadiklaas, foto on illustratiivne. Foto: Madis Veltman / Postimees

Latvijā sekvencēšanas rezultātā līdz šim atklāti 12 Covid-19 jaunā celma gadījumi, no kuriem septiņi ir ievesti, jeb atklāti cilvēkiem, kuri ieradušies no ārzemēm, savukārt piecos gadījumos notikusi vīrusa vietējā transmisija, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Vietējās transmisijas gadījumos jaunais britu celms konstatēts saslimušajiem dažādās Latvijas pilsētās, kuri nav bijuši ārzemēs vai kontaktējušies ar ārzemniekiem.

Patlaban Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā divu nedēļu laikā samazinās ļoti lēni, skaidro SPKC.

Vadoties pēc Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, kas tiek aprēķināti, balstoties uz citiem populācijas rādītājiem nekā SPKC ikdienas aprēķinos, šobrīd Latvijā 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 548,6, kamēr vēl pirms nedēļas tā bija - 577,1. Tikmēr vidēji Eiropas Savienības (ES) valstīs šis rādītājs ir 305,4 gadījumi.

Epidemioloģiskā situācija Latvijā joprojām ir sliktāka nekā ES vidēji - valstī ir sestais augstākais saslimstības rādītājs starp ES valstīm. Kaimiņvalsts Igaunijas kumulatīvais rādītājs, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, pieaudzis no 569,9 līdz 648,5, savukārt Lietuvas rādītājs samazinājies no 353,3 līdz 287,9.

Lai novērstu epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos, SPKC ieskatā ir jāturpina atbildīgi ievērot visus noteiktos drošības pasākumus, tostarp obligāto desmit dienu pašizolāciju, ierodoties Latvijā no ārvalstīm. Epidemiologi atgādina, ka visbiežāk inficēšanās notiek tuvāko cilvēku lokā - no ģimenes locekļiem, starp kolēģiem darbavietā vai no satiktiem draugiem un paziņām.

Lai palīdzētu pārraut vīrusa izplatības ķēdi, centrs aicina netikties ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības, ievērot savstarpējo fizisko distanci sabiedriskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku, un pareizi lietot sejas masku. No inficēšanās ar Covid-19 efektīvi pasargā tikai visu drošības pasākumu kopums.

Inficēšanās gadījumā SPKC aicina sadarboties ar epidemiologiem un sniegt patiesu informāciju, lai varētu veiksmīgi veikt epidemioloģisko izmeklēšanu un apturēt vīrusa izplatību.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 689 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir par 19 sasirgušajiem mazāk nekā dienu iepriekš, kā arī saņemta informācija par 12 ar jauno koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina SPKC apkopotā informācija.

Starp mirušajiem viens cilvēks bijis vecumā no 55 līdz 60 gadiem, viens - vecumā no 65 līdz 70 gadiem, seši - vecumā no 70 līdz 80 gadiem, bet četri - vecumā no 80 līdz 85 gadiem.

Ceturtdien Latvijā veikti 10 915 Covid-19 testi, līdz ar to pozitīvo Covid-19 gadījumu īpatsvars pret testētajiem aizvadītajā diennaktī sasniedzis 6,3% atzīmi. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Latvijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits līdz šim sasniedzis 80 040, bet mirušo Covid-19 pacientu skaits - 1533.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējās 14 dienās Latvijā ar Covid-19 kopumā inficējušās 9764 personas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu