Putekļu mākonis no Sahāras šonedēļ sasniegs Latviju

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: Jeanne Accorsini/ Sipa Press.

Nedēļas nogalē Eiropu atkal sasniedza jauns putekļu mākonis no Sahāras tuksneša. Nedēļas sākumā putekļi sasniegs arī Baltijas valstis, prognozē Eiropas Savienības (ES) meteoroloģiskā programma "Copernicus".

"Copernicus" gaisa kvalitātes prognozes uzrāda lielu Sahāras putekļu mākoni virzāmies pāri Dienvideiropai un sasniedzot Centrāleiropu. Programmas publicētajos attēlos redzams, ka mākonis skars arī Baltijas valstu teritoriju, taču putekļu daļiņu koncentrācija būs salīdzinoši neliela.

"Lai arī tas, cik lielā mērā putekļi būs redzami, nav skaidrs, tomēr tas atstās iespaidu uz gaisa kvalitāti," norāda dienests. 

Foto: Ekrānuzņēmums

Nedēļas sākumā vislielākā putekļu daļiņu koncentrācija būs vērojama Spānijā un Francijā, taču no turienes virzīsies tālāk uz ziemeļiem. 

Lielākā putekļu koncentrācija Latvijā gaidāma otrdien, liecina "Copernicus" dati.

Šomēnes Francijā, Šveicē un citviet Eiropā vēju atnestās Sahāras smiltis iekrāsoja sniegu sārtā krāsā.

"Iepriekšējās nedēļās novērojām līdzīgus notikumus, kuru rezultātā skartajos reģionos ievērojami pasliktinājās gaisa kvalitāte," skaidro "Copernicus" zinātnieks Marks Paringtons. "Prognozējam, ka tāpat būs arī šoreiz, lai arī pagaidām vēl nav skaidrs, cik lielā mērā putekļu mākonis būs redzams ar neapbruņotu aci. Tuksneša putekļu mākoņi var iekrāsot debesis sarkanīgas, pasliktināt redzamību vai atstāt putekļu nosēdumus uz automašīnām un logiem."

"Copernicus" norāda, ka lielākā ietekme uz gaisa kvalitāti būs vērojama Spānijā, Francijā, kā arī, iespējams, Lielbritānijā un Beniluksa valstīs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu