Gaisa kvalitāte turpina pasliktināties, iedzīvotāji aicināti ierobežot fiziskās aktivitātes ārpus telpām

TVNET/LETA
Gaisa kvalitāte turpina pasliktināties, iedzīvotāji aicināti ierobežot fiziskās aktivitātes ārpus telpām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 20
Ziemas diena.
Ziemas diena. Foto: Kaspars Nordens/LETA

Laika apstākļu dēļ Rīgā un visā Latvijā būtiski pasliktinājusies gaisa kvalitāte, tāpēc iedzīvotāji aicināti iespēju robežās ierobežot uzturēšanos ārpus telpām, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

 

Pēc pašvaldības sniegtajām ziņām, patlaban Latvijā valda gaisa piesārņojuma izkliedei nelabvēlīgi laika apstākļi, proti, ir lēns vējš, kā arī notiek inversija atmosfērā - siltāki gaisa slāņi nostājušies virs aukstākajiem, kas nozīmē, ka piesārņojums ir ieslēgts zem tāda kā kupola.

Slikta gaisa kvalitāte ir ne tikai putekļu jomā, bet arī slāpekļa oksīdiem. Turklāt, kā liecina "Copernicus" Atmosfēras monitoringa servisa sniegtā informācija, Latviju ir sasnieguši, lai arī salīdzinoši nelielā koncentrācijā, Sahāras tuksneša putekļi. Papildus tam galvaspilsētā pirmdienas vakarā ieplūst auksta un mitra gaisa masa ar miglu no Rīgas līča.

Šādos apstākļos iedzīvotāji, jo īpaši jutīgākie, var izjust gaisa piesārņojuma ietekmi uz veselību.

Cilvēkiem ar elpceļu un sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanām būtu jāierobežo pastaigas un lielāka fiziskā slodze ārā. Ikvienam, ja sāk sūrstēt kakls vai nāk klepus, jāierobežo fiziskās aktivitātes, pastaigas un citas aktivitātes brīvā dabā,

uzsvēra pašvaldībā.

Kā liecina aktuālā "RigaairTEXT" prognoze, pirmdien un turpmākajās divās dienās praktiski visā Rīgas teritorijā būs slikta gaisa kvalitāte. Situācija ar gaisa piesārņojumu varētu uzlaboties trešdien, jo īpaši teritorijās

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu