Nosaukts titula Eiropas Gada auto 2021 ieguvējs

Toyota Yaris FOTO: Toyota

Pirmdien, 1.martā, tika pielikts punkts kārtējam ikgadējam Eiropas Gada auto konkursam. Vislielākās simpātijas no 59 ekspertiem, kas kopā pārstāvēja 22 kontinenta valstis, šogad ieguva un titulu Eiropas Gada auto 2021 saņēma mazās klases automobilis Toyota Yaris.

Ceturtās paaudzes modelis pārdošanā jau ir kopš pagājušā gada un arī Latvijas Gada auto konkursā iekļuva finālā, kur kopvērtējumā ierindojās vien ceturtajā vietā, taču uzvarēja divās papildu nominācijās, kļūstot par Latvijas Eko auto 2021 un Latvijas Mazo auto 2021.

Eiropas Gada auto konkursa finālā Yaris saņēma 260 punktus, par 20 punktiem pārspējot otrās vietas ieguvēju Fiat 500. Trešais ar 239 punktiem palika no Seat atdalītā sportisko auto zīmola Cupra krosovers Formentor.

Fiat 500 FOTO: Fiat Chrysler Automobiles

Ceturto vietu ar 224 punktiem ieguva Volkswagen ID.3, piektā ar 199 punktiem palika Škoda Octavia, kas triumfēja Latvijas konkursā, sestajā vietā ierindojās Land Rover Defender (164 punkti), bet septītais un līdz ar to pēdējais finālā palika jaunās paaudzes Citroen C4 (143 punkti).

Jāpiebilst, ka Eiropas Gada auto titula ieguvējs parasti tiek paziņots Ženēvas auto šova norises laikā. Tomēr, tā kā pandēmijas dēļ izstāde nenotiek arī šogad, svinīgā ceremonija tīmekļa tiešraidē tika pārraidīta no tukša Ženēvas Palexpo centra.

Cupra Formentor FOTO: Cupra

Tāpat jāpiebilst, ka otro gadu pēc kārtas galveno titulu šajā konkursā saņem mazās klases auto, jo pērn uzvarēja Peugeot 208. Vēl gadu iepriekš vislabāko iespaidu uz žūriju atstāja elektriskais Jaguar I-Pace.

Uz augšu
Back