Situācijai neuzlabojoties, rīt Gaujā spridzinās ledu

FOTO: LTV Ziņu dienests

Ja situācija ar ledus sablīvēšanos Gaujā pie Carnikavas neuzlabosies, rīt tiks spridzināts ledus, informēja Ādažu novada domes sabiedrisko attiecību vadītāja Monika Griezne.

"Civilās aizsardzības komisijas sēdē lēmām par sprāgstvielas sagatavošanu un izvietošanu uz ledus. Spridzināšana tiks uzsākta rīt no rīta, ja ledus masa vēl joprojām nebūs izkustējusies. Ja ledus būs izkustējies, spridzināšana netiks veikta," teica Ādažu mērs, Saulkrastu sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA).

TVNET jau ziņoja, ka šodien tika sasaukta Saulkrastu sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas izbraukuma sēde, lai dabā apskatītu ledus sablīvējumu Gaujā, Carnikavas novada teritorijā.

Ledus Gaujā apstājies 1,5 km no ietekas jūrā pie Cēlājiem. Ūdens līmenis strauji kāpj, pie tilta atzīme rāda 180 centimetrus.

Ledus sablīvējuma rezultātā ceļas ūdens līmenis Gaujā Carnikavas novadā un Ādažu novadā, apdraudot cilvēku, vides un īpašuma drošību apdzīvotos rajonos pie Gaujas.

Kā aģentūru LETA informēja Griezne, ūdens bīstami tuvu pietuvojies ceļa P1, kas savieno Carnikavu un Rīgu, asfalta malai.

Apdraudētas vairākas ielas un milzīgie ledus krāvumi radot bažas, ka šādas ledus masas pārvietošanās var radīt neprognozējamas sekas tilta konstrukcijām, dambim un mājām, kas atrodas Gaujas ārējos līkumos.

Uz augšu
Back