ASV policija brīdina par potenciāliem draudiem Kapitolijam (3)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Vairāki simti toreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju 6.janvārī Vašingtonā iebruka Kapitolijā, kad tur bija sapulcējies Kongress, lai oficiāli apstiprinātu demokrāta Džo Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās.
Vairāki simti toreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju 6.janvārī Vašingtonā iebruka Kapitolijā, kad tur bija sapulcējies Kongress, lai oficiāli apstiprinātu demokrāta Džo Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās. Foto: EPA/Reuters/Scanpix

ASV policija trešdien brīdinājusi par potenciāliem draudiem Kapitolijam 4.martā.

"Savienoto Valstu Kapitolija policijas departaments ir informēts un gatavs visiem iespējamiem draudiem Kongresa locekļiem vai Kapitolija kompleksam," paziņojusi aģentūra.

"Mēs esam ieguvuši informāciju, kas liecina par iespējamu plānu iebrukt Kapitolijā (.. ) 4.martā," pavēstījusi policija, atklājot, ka aizdomās tiek turēts zināms grupējums.

Vēl šonedēļ policija informēja Kongresa locekļus, ka nekas neliecina, ka grupējumi plānotu doties uz Vašingtonu protestēt vai iesaistīties vardarbībā.

6.janvārī, kad Kongress balsoja par Džo Baidena vēlēšanu uzvaras apstiprināšanu, Kapitolijā iebruka tūkstošiem toreizējā prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju. Nekārtībās tika bojāta Kapitolija ēka un dzīvību zaudēja pieci cilvēki, tostarp policists.

Saistībā ar nekārtībām apsūdzības līdz šim izvirzītas aptuveni 300 cilvēkiem.

Kapitolija policija paziņojusi, ka kopš šīm nekārtībām ir pastiprinājusi drošības pasākumus, tostarp žogs ap Kapitoliju apvilkts dzeloņstieplēm un Kapitolijā izvietoti Nacionālās gvardes karavīri.

Policija paziņojusi, ka informācija par potenciāliem jauniem draudiem tiek uztverta nopietni, bet nav atklājusi, par kādiem draudiem tieši ir runa.

Tomēr šķiet, ka draudi saistīti ar sazvērestības teorijas "QAnon" atbalstītājiem. Viņi uzskata, ka Tramps atgriezīsies pie varas 4.martā, kas bija prezidenta inaugurācijas diena līdz 1933.gadam, kad inaugurācija tika pārcelta uz 20.janvāri.

Lielākās tehnoloģiju kompānijas, tostarp, "Facebook" un "Twitter" ir slēgušas tūkstošiem kontu, kuros popularizēti 6.janvāra notikumi Kapitolijā, līdz ar to sazvērestības teoriju piekritējiem kļuvis grūtāk organizēt masu pulcēšanos.

Pēc nekārtībām "Twitter" bloķēja vairāk nekā 70 000 kontu, bet "Facebook" un "Instagram" dzēsa ierakstus, kuros minēta frāze "stop the steal", kas tika izmantota Trampa atbalstītāju mobilizēšanai janvārī.

Tika nobloķēts arī sociālais tīkls "Parler", ko iecienījuši konservatīvā un labējā spārna amerikāņi un kas sevi pozicionējis kā alternatīvu "Twitter" bez cenzūras ierobežojumiem.

Komentāri (3)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais