Pompeo aicina ASV boikotēt Pekinas ziemas olimpiskās spēles

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo FOTO: Reuters/ScanPix

Bijušais ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piektdien atbalstīja aicinājumus ASV boikotēt 2022.gada ziemas olimpiskās spēles Pekinā un sacīja, ka Ķīnas "nejaukās" darbības to padara nepiemērotu šī pasākuma rīkošanai.

Pompeo, kurš Donalda Trampa administrācijā bija ass Pekinas kritiķis, sacīja, ka šī administrācija savos pēdējos mēnešos mēģināja pārliecināt Starptautisko olimpisko komiteju par 2022.gada ziemas olimpisko spēļu pārcelšanu citur.

"Es ceru, ka mūsu atlētiem būs iespēja piedalīties šajās olimpiskajās spēlēs. Viņi to ir pelnījuši," Pompeo paziņoja konservatīvajam radio programmu vadītājam Hjū Hjūitam.

"Tomēr, galu galā, mēs nevaram ļaut amerikāņu atlētiem ceļot uz Pekinu un atalgot Ķīnas Komunistisko partiju, kamēr tā dara visas nejaukās darbības, kurās tā iesaistījusies," sacīja Pompeo.

"Olimpiskās spēles ir brīvības un atlētiska talanta izpausme. Rīkot tās Pekinā ir pilnīgi nepiemēroti."  

Boikotēt ziemas olimpiskās spēles Pekinā ir aicinājuši vairāki ASV republikāņu politiķi, tai skaitā bjusī ASV vēstniece ANO Nikija Heilija. 

Daži no viņiem saistījuši šo boikotu ar Ķīnas represijām pret uiguriem, kuras Pompeo sava amata pēdējā dienā pasludināja par genocīdu. Jaunais ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens ir piekritis šim novērtējumam, bet prezidenta Džo Baidena administrācija nav paudusi nostāju šāda boikota jautājumā.  

Ķīna ir nosodījusi aicinājumus uz boikotu un noliegusi, ka tā īstenotu genocīdu pret uiguriem.

66 valstis pēc ASV iniciatīvas 1980.gadā boikotēja Maskavas olimpiskās spēles, šādi reaģējot uz Padomju Savienības iebrukumu Afganistānā. 14 Austrumu bloka valstis uz to atbildēja, 1984.gadā boikotējot Losandželosas olimpiskās spēles. 

Uz augšu
Back