"Novērošanas kapitālisms": ASV hakeri nozaguši drošības kameru datus no skolām, bankām un "Tesla"

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: ImageFlow, Shutterstock.

ASV hakeru grupa otrdien apgalvoja, ka ir piekļuvusi 150 000 novērošanas kameru datiem bankās, cietumos, skolās, autobūves uzņēmumā "Tesla" un citās vietās, lai atmaskotu "novērošanas valsti".

Attēli no uzlauzto kameru videoierakstiem tika ievietoti tviterī ar mirkļbirku (haštagu) #OperationPanopticon.

"Kā būtu, ja mēs divās dienās pilnīgi izbeigtu novērošanas kapitālismu?" starp tvītotajiem attēliem jautāja viens no šīs hakeru grupas "APT-69420 Arson Cats" dalībniekiem. "Šī ir aisberga virsotnes virsotnes virsotne."

Hakeru grupa apgalvoja, ka ieguvusi konfidenciālus datus par augsta līmeņa administratora kontu Silīcija ielejas firmā "Verkada", kuras platforma darbina drošības sistēmas tiešsaistē. 

"Mēs esam atspējojuši visus iekšējos administratoru kontus, lai novērstu jebkādu neautorizētu pieeju," sacīja "Verkada" preses sekretārs, atbildot uz ziņu aģentūras AFP jautājumu.

"Mūsu iekšējās drošības komanda un iekšējās drošības firma izmeklē šīs problēmas mērogu un diapazonu, un mēs esam informējuši tiesībsargājošās iestādes."

"Verkada" piebilda, ka ir informējusi uzņēmumus, kas izmanto tās platformu.

Ziņu aģentūra "Bloomberg News" informēja, ka hakeri piekļuvuši novērošanas kameru datiem arī ārvalstīs, tostarp 222 kamerām uzņēmuma "Tesla" rūpnīcās un noliktavās Šanhajā un programmatūras piegādātāja "Cloudfare" kamerām ASV un Lielbritānijā.

Kiberuzbrukums esot veikts ar mērķi demonstrēt, cik viegli ir uzlauzt videonovērošanas sistēmu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu