Sv, 1.10.2023.

Kur pazūd zeķes? Jokaini mīti par veļas žāvētājiem

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Unsplash

Sarāvušās un saburzījušās drēbes, aizņem daudz vietas, tērē daudz elektrības un mistiski nozaudē zeķes - šie un vēl daudzi citi populāri mīti ir dzirdēti par veļas žāvētājiem.

Ar astoņiem biežāk sastopamajiem mītiem par veļas žāvētājiem dalās "LG Electronics".

Drēbes veļas žāvētājā saraujas un kļūst par izmēru mazākas

Pie apģērbu saraušanās vainīgs ir nevis žāvētājs, bet gan nepareiza apģērba kopšana. Lai novērstu drēbju saraušanos, ieteicams iestatīt zemu žāvēšanas temperatūru, kas atbilst konkrētā apģērba materiālam. Šajos gadījumos īpaša uzmanība jāpievērš apģērba kopšanas apzīmējumiem, jo ir apģērbi, kurus likt žāvētājā nemaz nedrīkst.

Piemēram, pateicoties AI DD tehnoloģijai, veļas mašīnas spēj pašas automātiski noteikt, kāds mazgāšanas un žāvēšanas režīms būs piemērotāks apģērbam, lai to iztīrītu pēc iespējas saudzīgāk.

Žāvētājs saburza drēbes

Drēbes pēc žāvēšanas ir saburzītas tāpēc, ka tās žāvētājā tiek atstātas ilgāk nekā vajadzētu. Risinājums problēmai ir pavisam vienkāršs - drēbes jāizņem no žāvētāja, tiklīdz žāvēšanas cikls ir beidzies.

Žāvētājs ir bezizmēra

Pastāv mīts, ka žāvētājā var likt tik daudz drēbju, cik vēlamies, taču tā nav. Jo pilnāks tas būs, jo mazāka būs tā veiktspēja. Ja pārpildāt žāvētāja cilindru, žāvēšanas efektivitāte būtiski samazinās. Pārslogotam žāvētājam var arī rasties nopietni bojājumi, kas var ietekmēt tā darbību. Lai no tā izvairītos, jau veļas žāvētāja iegādes brīdī pievērsiet uzmanību tā ietilpībai, kas, piemēram, LG veļas žāvētājiem ir vidēji no 8 kg līdz 9 kg.

Žāvētāji "ēd" zeķes

Lai vai kur arī dzīvo zeķu briesmonis, tas noteikti nedzīvo jūsu veļas žāvētājā. Ja tomēr zeķes pazūd, tad tās, visticamāk, iesprūdušas starp žāvētāja cilindru un žāvētāja ārējo malu. Ieteicams pārbaudīt visas žāvētāja malas, lai atrastu pazudušās zeķes.

Veļas žāvētājs paaugstina elektrības rēķinu

Patiesībā atsevišķi veļas žāvētāji patērē ievērojami mazāk elektrības nekā veļas mašīnas, kurās ir iebūvēts žāvētājs. Atsevišķos žāvētājos tiek izmantota DUAL Inverter Heat PumpTM siltumsūkņa tehnoloģija, kas sniedz A+++ energoefektivitāti.

Atsevišķie un veļas mašīnā iebūvētie žāvētāji ir vienādi

Atšķirības ir gandrīz visās galvenajās īpašībās starp atsevišķu un iebūvētu veļas žāvētāju. Atsevišķajam veļas žāvētājam ir daudz lielāka ietilpība, labāka energoefektivitāte, saudzīgākas drēbju žāvēšanas opcijas, kā arī plašāka funkcionalitāte.

Žāvētājs mājoklī rada vairāk putekļu

Brīvi stāvošā žāvētājā ir iebūvēti speciāli filtri, kas aizkavē putekļu izplatīšanos. Veļas mašīnās ar iebūvēto žāvētāju šādu filtru parasti nav.

Drēbes ir pilnīgi sausas pēc žāvēšanas

Ja apģērbs ir pilnīgi sauss, tad tas, visticamāk, ir pāržāvēts, kā arī to būs daudz grūtāk izgludināt. Pēc izņemšanas no žāvētāja drēbēm jābūt nedaudz mitrām vai gandrīz sausām.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu