Putins apstiprinājis ietekmes operācijas Baidena kandidatūras nomelnošanai, teikts ziņojumā

LETA/DW
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 20
ASV prezidents Džo Baidens, Krievijas prezidents Vladimirs Putins
ASV prezidents Džo Baidens, Krievijas prezidents Vladimirs Putins Foto: Sputnik/Alexei Druzhinin/Kremlin via REUTERS, REUTERS/Kevin Lamarque

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apstiprinājis ietekmes operācijas, lai pagājušā gada ASV prezidenta vēlēšanās palīdzētu Donaldam Trampam un nomelnotu viņa konkurentu Džo Baidenu, teiks atslepenotā ASV Nacionālās izlūkošanas direktora ziņojumā.

"Saskaņā ar mūsu novērtējumu Putins apstiprināja, bet virkne Krievijas valsts organizāciju veica ietekmes operācijas, lai nomelnotu prezidenta kandidātu Baidenu un Demokrātu partiju, atbalsot bijušo prezidentu Trampu, graujot sabiedrības uzticību vēlēšanu procesam un saasinot sociālpolitisko sašķeltību ASV," teikts ziņojumā.

Tomēr atšķirībā no 2016.gada ASV izlūkdienesti šoreiz nav manījuši "secīgus Krievijas centienus iegūt piekļuvi vēlēšanu infrastruktūrai".

Kā teikts ziņojumā, Krievijas vadība kontrolējusi Ukrainas politiķi un Krievijas izlūkdienesta aģentu Andriju Derkaču, "kurš spēlējis redzamu lomu Krievijas aktivitātēs, lai ietekmētu vēlēšanas".

Ziņojumā teikts, ka vēlēšanas ASV arī centās ietekmēt Irāna, grupējums "Hezbollah" un Kuba. Savukārt Ķīna nav veikusi aktīvas darbības šajā virzienā.

Tikmēr telekanāls CNN ziņo, ka Baidena administrācija jau nākamajā nedēļā varētu paziņot par sankcijām pret Krieviju par iejaukšanos vēlēšanās.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 20
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu