Tramps aizstāv iebrucējus Kapitolijā

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps, iebrukums Kapitolijā, 6. janvārī. FOTO: LEAH MILLIS; Octavio Jones / REUTERS. Kolāža: TVNET

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien aizstāvēja savus atbalstītājus, kuri 6.janvārī iebruka ASV Kapitolijā, paziņojot, ka viņi netika radījuši nekādus draudus likumdevējiem pirms viņa konkurenta Džo Baidena uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās apstiprināšanas.

Tramps telekanāla "Fox News" raidījumā žēlojās, ka varasiestādes "vajā" Kapitolijā iebrukušos cilvēkus, bet "nekas nenotiek" ar kreisā spārna protestētājiem.

Tomēr viņš atzina, ka Kapitolijā iebrukušie cilvēki tur "iegāja un viņiem to nevajadzēja darīt".

Taču vienlaikus viņš paziņoja: "Daži no viņiem iegāja un viņi apskāva un skūpstīja policistus un apsargus. Ziniet, viņiem bija lieliskas attiecības. Daudzi cilvēki tika aicināti ienākt un viņi iegāja un izgāja".

6.janvārī, kad Kongress balsoja par Baidena vēlēšanu uzvaras apstiprināšanu, Kapitolijā iebruka tūkstošiem Trampa atbalstītāju. Nekārtībās tika bojāta Kapitolija ēka un dzīvību zaudēja pieci cilvēki, tostarp policists.

Saistībā ar nekārtībām apsūdzības līdz šim izvirzītas aptuveni 300 cilvēkiem. Varasiestādes uzskata, ka varētu izvirzīt apsūdzības vēl vismaz 100 cilvēkiem.

Uz augšu
Back