Pēc uzbrukuma miris Liepājas tramvaja vadītājs; uzbrucējs aizturēts

Tramvajs Liepājā FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ceturtdien Liepājā darba laikā ievainotais Liepājas tramvaja vadītājs no gūtajām traumām slimnīcā miris, apstiprināja SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Kā informēja SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs, 59 gadus vecais vadītājs darba laikā tika sadurts kaklā.

Viņš stāstīja, ka tramvajā bija videonovērošanas ierīces un patlaban uzņēmums Valsts policijai (VP) nodod visus videoierakstus, lai saprastu negadījuma apstākļus. Uzbrukums vadītājam noticis īsi pirms galapunkta pie bijušās "Liepājas Metalurga" administrācijas ēkas Brīvības ielā.

Rjabcevs arī apliecināja, ka starp vagona salonu un vadītāja kabīni ir durvis, taču viņš neprecizēja, kurā vietā vadītājs atrasts.

Uzņēmumā tramvaja vadītājs strādāja no 2018.gada un kolēģi viņu raksturo kā atsaucīgu, korektu un uzņēmumam lojālu darbinieku.

Tramvaja vadītājiem dzīvība netiek apdrošināta, bet ir veselības aprūpes polises. 

Uzņēmums sola sniegt finansiālu atbalstu bēru izdevumiem, kā arī nodrošināt psihologa atbalstu pārējiem uzņēmumā strādājošajiem tramvaju vadītājiem.

VP par notikušo ir sākts kriminālprocess, aģentūrai LETA sacīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Plkst.16.40 tramvaju kustība līnijā atjaunota, taču iedzīvotājiem jārēķinās, ka tramvajiem ir nobīdes no kustības grafika.

Tramvaju satiksme Liepājā tika apturēta plkst.15 - pēc tam, kad notika uzbrukums tramvaja vadītājam.

Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš aģentūrai LETA apliecināja, ka ap plkst.15.05 pašvaldības policijas patruļas uzmanību centās piesaistīt kāda sieviete, bet pie tramvaja esošie cilvēki aprakstīja iespējamo vainīgo, kā arī tā došanās virzienu.

Iespējamam vainīgajam sekojis kāds vīrietis, kurš arī policijai norādījis uz meklēto personu. Plkst.15.10 iespējamais uzbrucējs, kurš dzimis 1987.gadā, tika aizturēts, norādīja Vārpiņš.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas amatpersonas ir aizturējušas iespējamo uzbrucēju. Likums dod tiesības personu aizturēt līdz 48 stundām, pēc tam, ja nepieciešams var piemērot drošības līdzekli. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par kura piemērošanu lemj tiesa.

Liepājā par tramvaja vadītāja nogalināšanu aizturētais vīrietis bijis alkohola reibumā

Liepājā šodien aizdomās par tramvaja vadītāja nogalināšanu aizturētais vīrietis bijis alkohola reibumā, apliecināja Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska.

Aizturētajam izelpā konstatētas 1,9 promiles alkohola.

Policija turpina izmeklēšanu un skaidro uzbrukuma motīvus. Iespējamās versijas policijā nekomentēja.

Uz augšu
Back