No 30.jūnija likvidēs pabalstus bijušajiem pašvaldību vadītājiem pirmspensijas vecumā

Ilustratīvs foto. FOTO: Syda Productions, Shutterstock.

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredz atteikties no ikmēneša pabalsta pašvaldību domju priekšsēdētājiem un viņu vietniekiem, kuri ir pirmspensijas vecumā un nav pārvēlēti nākamajā sasaukumā.

Priekšlikums no likuma svītrot attiecīgo normu tika rosināts, ņemot vērā Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumu par sociālās iekļaušanas politikas mērķu sasniegšanu. Tajā cita starp norādīts, ka pašvaldības ik gadu sociālajai aizsardzībai tērē ap 249 miljoniem eiro. Izmantojot šo naudu mērķtiecīgāk, būtu iespējams panākt labākus rezultātus nabadzības riska mazināšanai, pauž grozījumu autori.

Tāpat likuma izmaiņu autori norādījuši, ka ikmēneša pabalstu saņēmēju skaits būtiski varētu palielināties pēc nākamgad gaidāmajām jauno novadu pašvaldību vēlēšanām. Ja šis pabalsts netiks atcelts, tad vēl vairāk var samazināties finansējuma pieejamība sociālajai palīdzībai un citiem atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem, teikts anotācijā.

Patlaban pabalsta apmērs pēc amata atstāšanas bijušiem pašvaldību vadītājiem noteikts divu minimālo mēnešalgu apmērā

un to var piešķirt piecus gadus pirms pensijas vecuma vai vēlāk, ja persona nestrādā un nesaņem bezdarbnieka pabalstu. Attiecīgā pašvaldība par personu, kurai izmaksā pabalstu, veic valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai.

Tiesības saņemt ikmēneša pabalstu divu minimālo mēnešalgu apmērā būs vēl līdz 2021.gada 30.jūnijam.

Uz augšu
Back