Bezzubova slepkavībā izmantotā automašīna naktī atrasta sadegusi Mežaparkā

Bezzubova slepkavībā izmantotā automašīna atrasta sadegusi Mežaparkā FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Uzbrukumā futbola aģentam Romānam Bezzubovam izmantotā automašīna "BMW X5" aizvadītajā naktī atrasta sadegusi Mežaparkā, apliecināja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aģentūrai LETA pavēstīja, ka glābēji izsaukumu par degušu mašīnu Ezermalas ielā saņēmuši plkst.0.41. Pēc aptuveni trīs minūtēm glābēji izbrauca no depo un pēc aptuveni astoņām minūtēm ieradās notikuma vietā.

Automašīna ar atklātu liesmu dega septiņu kvadrātmetru platībā, bet piecu kvadrātmetru platībā dega zem automašīnas esošs viegli uzliesmojošs šķidrums.

Jau vēlāk ugunsdzēsēji notikuma vietā darbu pabeidza un nodegušo automašīnu atstāja Valsts policijas darbinieku uzraudzībā, norādīja dienestā.

Aģentūrai LETA zināms, ka automašīna degusi Ezermalas ielā 27 Saules dārzā.

Ruks norādīja, ka patlaban notiek notikuma vietas apskate, strādā eksperti, bet precīzākas ziņas varētu būt pieejamas vēlāk.

Policija joprojām pieļauj, ka noziedznieki vēl atrodas Latvijā, tāpēc strādā ne tikai izmeklētāji, bet arī Valsts policijas sadarbības partneri. "Monitorējam visus iespējamos virzienus," piebilda Ruks.

Nozieguma izdarīšanas brīdī uzbrucēju automašīnai bija Krievijas Federācijas numurzīmes, taču tas noteikti neliecina par spēkrata piederību konkrētajai valstij. Prakse liecina, ka noziedznieki savā darbībā izmanto arī viltotas numurzīmes.

Valsts policijas priekšnieks arī šodien nekomentēja konkrētas policijas pārbaudāmās nozieguma versijas, tostarp, vai nodarījumam varētu būt saistības ar notikumiem ap konkrētiem Latvijas futbola virslīgas klubiem.

"Policija pārbauda visus iespējamās versijas un viena no pamatversijām ir, ka, iespējams, noziegums organizēts saistībā ar cietušā profesionālo darbību. Tā gan nav vienīgā un galvenā versija. Neko detalizēti nevaram komentēt," norādīja Ruks.

Valsts policijas priekšnieks arī apliecināja, ka uzbrucēju meklēšanā policija izmantojusi visus pieejamos tehniskos līdzekļus, arī dronus.

TVNET jau ziņoja, ka iekšlietu ministrs par nepieciešamību pēc vienota videonovērošanas kameru tīkla izveides paziņoja pērn 11.jūnijā pēc valdības sēdes, kurā atbalstīts Valsts policijas (VP) reorganizācijas plāns.

Tagad Ģirģens skaidroja, ka Latvijā nepieciešams izveidot un sakārtot vienotu videonovērošanas kameru tīklu, ievērojot datu aizsardzības prasības. "Tas nozīmē, ka sadarbībā ar pašvaldībām jāveido vienoti parametri un videonovērošanas tīkls, kas būtu saslēgts ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru," norādīja ministrs.

Iekšlietu ministrija vēlas šajā jomā attīstību, taču jau iepriekš sastapusies ar birokrātiskiem šķēršļiem, lai gan citās Eiropas valstīs jau sen šāda infrastruktūra ir attīstīta augstākā līmenī.

"Te ir signāls Datu valsts inspekcijai un citiem ierēdņiem, ka Latvijā ir nepieciešams stiprināt valsts iekšējo drošību un sakārtot videonovērošanas kameru tīklu," norādījis iekšlietu ministrs.

Jau ziņots, ka Valsts policija ir noskaidrojusi trešdienas rītā Rīgā, Purvciemā, nošautā cilvēka personību un izvērsusi plašus uzbrucēju meklēšanas pasākumus. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka nošautais ir futbola aģents Romāns Bezzubovs.

Saskaņā ar sociālajos tīklos ievietotajiem aculiecinieku fotomateriāliem pie "Mēbeļu nama" un sporta kluba "Lemon Gym" atradās sašauta automašīna "Volkswagen Touareg", kurai blakus - mirušais. Spēkrata logu stiklos bija redzamas vairākas, visticamāk, ložu atstātas pēdas. Visticamāk, spēkrats pārvietojies pa Gunāra Astras ielu un pēc uzbrukuma piedzīvošanas iztriecies cauri pie minētā tirdzniecības centra un kluba esošās stāvvietas žogam.

Policija lūdz atsaukties ar videoreģistratoriem aprīkotu automašīnu vadītājus, kuri trešdien, 14.aprīlī, laikā no plkst.6.30 līdz 8.30 brauca pa Gunāra Astras ielu posmā no Dzelzavas līdz Augusta Deglava ielai.

Tāpat policija lūdz, zvanot pa tālruni 110, atsaukties citus, kuri varētu sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju par konkrēto noziegumu. Likumsargi informācijas sniedzējiem sola anonimitāti.

Uz augšu
Back