Vakcinācija Latvijā joprojām rit sāpīgi gausi. Pēc svaigākajiem pieejamajiem datiem, no Eiropas valstīm vakcinēšanas tempā dominē Lielbritānija ar 59,08 sapotētām vakcīnām uz 100 iedzīvotājiem, kamēr pārējās valstīs šis apjoms vidēji ir nedaudz virs 20. Lietuva un Igaunija šajā sarakstā noslēdz topa septītnieku. Savukārt Latvija ar pieticīgiem 9,73, piekāpjas pat Krievijai, izcīnot godpilno pirmspēdējo vietu.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Pilnībā vakcinēto iedzīvotāju (tādu, kas saņēmuši abas vakcīnu devas) statistika ir vēl skumjāka – ar 1,4% visas pasaules tabulā mēs ierindojamies aiz Kambodžas un Libānas, ļoti knapi apsteidzot Malaiziju un Bolīviju. 

Skaidrs, ka vakcinēšanas ātruma iesūnošanā iespaidīgu artavu deva izgāšanās vakcīnu iepirkumos, kuros joprojām nav pilnīgi neviena tā pa īstam vainīgā. Tomēr nu jau varētu teikt, ka tas bija ļoti sen, saņemam arvien lielāku daudzumu vakcīnu un visam beidzot it kā vajadzētu sākt notikt. Bet tā vietā – 50 tūkstoši vakcīnu vienkārši krāj putekļus noliktavā. Kā tad tā?

Pirms nedaudz vairāk nekā mēneša visus šokēja gadījums, kad izrādījās, ka SIA "Oribalt Rīga" nav spējuši veikt vakcīnu piegādes. Pat premjers Krišjānis Kariņš toreiz teica: “Mēs šajā ziņā esam apsmiekls.”

Toreiz nebija skaidrs, kā tieši tik nozīmīgā brīdī iespējamas loģistikas problēmas. Nekādi negrasos attaisnot neizdarīgos piegādātājus, tomēr Nacionālā veselības dienesta mājaslapā pieejamā informācija diezgan labi iezīmē vienu no iespējamajiem problēmas cēloņiem. 

Proti – lapā atrodamajā vakcinācijas iestādēm piešķirto vakcīnu apjoms sarakstā paveras interesanta informācija. No 528 vakcinācijas punktiem veseliem 455 paredzēts izsūtīt precīzi vienu vakcīnas flakonu nedēļā. Vienu!