Latvijā vēlas veidot vienotu videonovērošanas tīklu

Rīgas Pašvaldības policijas Videonovērošanas centrs. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Reaģējot uz futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavību, Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) vēlas, lai Latvijā tiktu izveidots vienots videonovērošanas kameru tīkls, kas sekmētu noziegumu izmeklēšanas efektivitāti, un šī iecere atbalstīta viņa šodien sarīkotajā sanāksmē ar pašvaldībām par iekšējās drošības jautājumiem.

 

Preses konferencē ministrs stāstīja, ka panākta vienošanās par to, lai pašvaldības aktīvāk sadarbotos ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, izvērtējot iespēju pievienoties kopīgai platformai, lai veidotu "stabilu savietojamību ar videonovērošanas kamerām visā Latvijas teritorijā". Pašlaik nav zināms, kad šāds tīkls varētu būt izveidots.

"Lai nebūtu nevienam pārpratums, mēs nerunājam par sejas atpazīšanas tehnoloģijām vai biometrisko datu ievākšanu.

Mēs par to nerunājam. Mēs runājam par videonovērošanas kameru bez sejas atpazīšanas tehnoloģijas," norādīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Ģirģens vērtēja, ka sadarbība starp ministriju un pašvaldībām ir ļoti pozitīva, bet ir vairāki jautājumi, kas vēl jārisina, piemēram, par izmantoto tehnisko līdzekļu un iespēju savietojamību, veidojot datu regulai atbilstošu videonovērošanas tīklu, kas "ļautu augstāka līmenī garantēt iedzīvotāju drošību". "Es ceru, ka valsts drošība būs aktualitāte un prioritāte valstiskā līmenī," izteicās ministrs.

Arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Ģints Kaminskis vērtēja, ka sadarbība starp Iekšlietu ministriju un pašvaldībām bijusi gana veiksmīga, bet svarīgākais, lai šī sadarbība būtu vērsta uz to, lai iedzīvotāji dzīvotu pēc iespējams drošākā vidē.

Kaminskis atbalstīja ideju par vienotu videonovērošanas kameru tīklu un atgādināja, ka šāda veida videonovērošanu kameru sasaiste vairākās vietās Latvijā jau darbojas.

Viņš izteica cerību, ka šis pakalpojums ar laiku kļūs lētāks.

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas vadītājs Ģirts Beikmanis norādīja, ka liela daļa daudzdzīvokļu namu īpašnieku būtu gatavi investēt līdzekļus, lai uzstādīt videonovērošanas kameras savos pagalmos, bet vēlāk tos sasaistīt vienotā tīklā.

"Vienmēr atradīsies kāds, kuram nepatiks, ka viņš tiek filmēts, bet ir jāinformē iedzīvotāji, ka dati tiks glabāti tikai policijā un izmantoti nepieciešamības gadījumā," sacīja Beikmanis.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) norādīja, ka ir jāpalielina finansējums visai iekšlietu nozarei.

Uz augšu
Back