"Very Cool People" velta dziesmu Latvijas mūzikas vēstures renegātiem

"Very Cool People" FOTO: publicitātes

Grupa "Very Cool People" laiž klajā otro singlu no rudenī gaidāmā albuma "50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism". Tas saucas "Renegade" un tiek izdots kopā ar līdz šim visatraktīvāko grupas videoklipu.

Jaunais singls ieturēts Latvijas septiņdesmito gadu vokāli instrumentālās mūzikas estētikā, bagātinot to ar džeza harmoniju un Latvijā augsti vērtēto kora mūziku. Šoreiz gan izvēlēts visām pasaules tautām viegli saprotams teksts: “Bā, bā, bā, bā, bā / Bā, bā, bā, bā, ba, ba, bā…”, ko varētu nodēvēt arī par unikālām, jaunām sketa frāzēm ar pretenziju tapt arhivētām pasaules mūzikas industrijas apziņā kā latviešu sketam. Kā zināms, par sketu dēvē vokālās džeza mūzikas improvizācijas frāzes bez teksta kādā konkrētā valodā.

"Šo skaņdarbu un klipu veltām visiem Latvijas mūzikas renegātiem, kas pretojās vispārnoteiktajām prasībām un klausījās, kā arī paši spēlēja džezu, roku, fanku un instrumentālo neakadēmisko mūziku, uzturot to pie dzīvības no sešdesmitajiem līdz deviņdesmitajiem gadiem," jauno veikumu zinātniski skaidro grupas "Very Cool People" stūrmanis Elvijs Grafcovs.

"Gribam pateikt: “Milzu paldies, renegāti, jūs palīdzējāt izveidot nākamās mūziķu paaudzes un beigu beigās esat arī mums izbruģējuši ceļu Latvijas bezceļu apstākļos!""

Jaunā dziesma ierakstīta Mints Music Studio kopā ar Tāli Timrotu. Par miksu parūpējies Andris Buiķis studijā Ciemupes Production, bet par māsterversiju – Jānis Kalve “Labo ierakstu studijā”.

Videoklipu filmēja un montēja grupas trompetists, kurš nu jau plaši pazīstams arī kā kebabu impērijas magnāts, Oskars Ozoliņš. Idejas izstrādi un režisēšanu uzņēmās paši grupas dalībnieki. Kostīmus krāšņajam videoklipam grupa galvu reibinoši ilgi meklēja Rīgas Kinostudijas apģērbu arhīvā, kā arī grupas oficiālās grimētājas godā ieceltās Lolitas Graudiņas privātajā kolekcijā.

Klips tika filmēts VEF kultūras pilī, kurā mēģinājuši un darbojušies vienlaikus 40 līdz 80 dažādi pašdarbnieku un profesionālie ansambļi, kori, deju kolektīvi un neskaitāmas muzikālās apvienības.

“Kā zināms, šī bija viena no mekām sešdesmito līdz deviņdesmito gadu Rīgas renegātiem un džeza mūzikas entuziastiem,” uzsver Elvijs. “Tieši tāpēc tika atlasītas un izveidotas autentiskas skatuves dekorācijas, šoreiz galvenā dekoratora pienākumus uzticot grupas pianistam Mārim Vitkus, kurš ir  ievērojams rokdarbu un aplikāciju papīra mākslas lietpratējs.”

“Renegade” singla komponists Andris Buiķis: “Nu, tāda tā ideja, principā nekāda. Vienkārši septiņdesmito gadu mūzikai ir drausmīgi skaista, analoga, silta skaņa, tās ir atskaņas no bērnības, radio un televīzijas saturs, kāds tajā laikā bija.”

Video: "Renegade".

Jaunā albuma “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism” nosaukuma beigu posmā minētie huligāni nav ievērojuši nekādas muzikālās robežas un atļāvušies samiksēt kopā džezu ar klasisko mūziku, Balkānu tautu mūziku ar metālu, surf mūziku ar fanku un soulu, kora mūziku ar klezmeru, kā arī dažādo Latvijā dzīvojošo tautu muzikālo mantojumu.

Uz augšu
Back