Pk, 9.06.2023.

SPKC pārstāvis: Skolēnu dziesmu svētki varētu notikt pie 20 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Svētku dalībnieki pēc XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." Mežaparka Lielajā estrādē.
Svētku dalībnieki pēc XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." Mežaparka Lielajā estrādē. Foto: Ieva Lūka/LETA

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mazāki pasākumi atbilstoši valdības iepriekš noteiktajiem kritērijiem varētu notikt pie divu nedēļu kumulatīvā rādītāja 20 saslimušie uz 100 000 iedzīvotāji, šādu nostāju intervijā Latvijas Televīzijas pauda Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos Dzintars Mozgis.

Šāds rādītājs nozīmētu, ka risks būtu zems, taču, ņemot vērā pašreizējos rādītājus, līdz zema riska sasniegšanai vēl ir tālu, pauda SPKC vadības pārstāvis.

Attiecīgos svētku pasākumos maksimāli varētu piedalīties cilvēki, kuru skaits mērāms simtos, bet ne lielāks, skaidroja Mozgis, norādot, ka pārsvarā tiem būtu jānotiek ārā.

Tikmēr izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) savukārt uzskata, ka svētkus reģionāli varētu sarīkot arī pie "vidēja riska", ne tikai zema, kādu nosauca Mozgis.

Viņa vilka paralēles ar noteikumiem, kas pašlaik regulē klātienes mācības un pieļauj tās, ja saslimstība ir zem 200.

Mozgis akcentēja, ka ir jārēķinās ar maksimāliem ierobežojumiem, lai nenotiktu ilgstošāki kontakti, kas paaugstinātos, ja jaunieši atrodas blakus. Atbildot uz jautājumu par iepriekš ierasto braukšanu autobusos uz dažādām pasākumu norises vietām, Mozgis norādīja, ka pārbraukšana būtu iespējama tikai tad, ja ir īpaši zems risks un notiek jauniešu testēšana.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu