Konkurences padome atļauj AS “Cēsu alus” iegādāties Dūklava dibināto SIA “Piebalgas alus”

Ilustratīvs foto FOTO: Cēsu Alus

Konkurences padome (KP) piektdien, 16.aprīlī, atļāvusi AS “Cēsu alus” iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA “Piebalgas alus”, jo šāds darījums nenodarīs būtisku kaitējumu konkurencei, TVNET informēja padomē.

AS “Cēsu alus” pamatdarbība ir alus, bezalkoholisko un alkoholisko dzērienu ražošana, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība. Savukārt SIA “Piebalgas” nodarbojas ar alus un kvasa ražošanu, kā arī to vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību.

Kā liecina firmas.lv informācija, SIA "Piebalgas alus" reģistrēta 2004.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls pārsniedz pusmiljonu eiro. 49% uzņēmuma daļu pieder Latvijā reģistrētam uzņēmumam SD Invest, 30% - SIA "Tondo", 13% - zemnieku saimniecībai "Kalna Briči", bet 8% - bijušajam zemkopības ministram Jānim Dūklavam, kuram līdz šā gada februārim piederēja 38% uzņēmuma kapitāldaļu. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Dūklava sieva Ināra. 2019.gadā "Piebalgas alus" apgrozījums sasniedzis 4,17 miljonus eiro un tas strādājis ar 45 200 eiro zaudējumiem. 

Savukārt AS "Cēsu alus" pamatkapitāls ir 8,31 miljons eiro, uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā sasniedzis 62,6 miljonus eiro, bet peļņa pārsniegusi 4 miljonus eiro. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Eva Sietiņsone, uzņēmuma valdē strādā arī Gustavs Zatlers. 

Apvienošanās rezultātā tiek ietekmēts alus ražošanas un vairumtirdzniecības tirgus, alus vairumtirdzniecības tirgus turpmākai izplatīšanai viesnīcu, restorānu, bāru un kafejnīcu telpās (HoReCa) Latvijā, alus vairumtirdzniecības tirgus izplatīšanai citos mazumtirdzniecības kanālos Latvijā, alus mazumtirdzniecības tirgus, bezalkoholisko gāzēto dzērienu ražošanas un vairumtirdzniecības tirgus Latvijā, bezalkoholisko gāzēto dzērienu mazumtirdzniecības tirgus Latvijā un raudzēto dzērienu, tostarp sidra, vairumtirdzniecības tirgus Latvijā.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

"Cēsu alus" plāno saglabāt "Piebalgas alus" rūpnīcu un ražošanas tehnoloģijas

TVNET jau ziņoja, ka "Cēsu alus" saglabās "Piebalgas alus" rūpnīcu un ražošanas tehnoloģijas, kamēr "Cēsu alus" piedalīsies produkcijas pārdošanas un loģistikas procesos, iepriekš medijiem paudusi Sietiņsone.

""Piebalgas alus" būs izplatītāks vairākās vietās," skaidroja "Cēsu alus" valdes priekšsēdētāja, piebilstot, ka "Piebalgas alus" turpinās darbu kā neatkarīga kompānija, izmantojot "Cēsu alus" loģistikas tīklu.

"Piebalgas alus" kapitāldaļu iegādes summu Sietiņsone neatklāja.

Savukārt "Piebalgas alus" dibinātājs - Saeimas deputāts un bijušais zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) - pauda, ka alus darītavas dibinātāji un akcionāri ir pieņēmuši lēmumu piesaistīt jaunu stratēģisko investoru, lai spertu tālāku soli pretī nākotnes izrāvienam. 

"Esmu pārliecināts, ka "Cēsu alus" un "Olvi" grupas dzērienu ražošanas pieredze un plašais tirgus nodrošinās vēl labāku pieejamību "Piebalgas alus" esošajiem cienītājiem," sacīja Dūklavs, novēlot uzņēmumam turpināt veiksmīgu attīstību ilgtermiņā.

Uz augšu
Back