Navaļnija atbalsta mītiņos Krievijā aizturēti teju 2000 cilvēku

FOTO: EVGENIA NOVOZHENINA / REUTERS

Krievijā policija trešdien aizturējusi teju divus tūkstošus cilvēku opozicionāra Alekseja Navaļnija atbalsta mītiņos vairākos desmitos valsts pilsētu.

Nevalstiskā organizācija "OVD-Info" vēstīja, ka policija veikusi kratīšanas un aizturējusi aktīvistus vairākos desmitos pilsētu pilsētās, kopējais aizturēto skaits ir vismaz 1765 cilvēki.

Neskatoties uz kratīšanām un neskaitāmām drošībnieku vizītēm Navaļnija reģionālajos štābos mītiņu priekšvakarā un to dienā, policija un nacionālā gvarde kopumā rīkojušies maigāk nekā ierasti. Visā valstī aizturēts daudzas reizes mazāk cilvēku nekā pēc janvāra akcijām, bet Maskavā protestētājiem ļauts netraucēti staigāt pa pilsētas centru. Izņēmums bija Sanktpēterburga, kur drošībnieki uzvedušies rupji, aizturēti sūdzējušies par sišanu un elektrošokeru pielietošanu.

Sanktpēterburgā aizturēti 803 cilvēki, bet Maskavā - tikai 29, ziņoja "OVD-Info".

Policija bija brīdinājusi, ka nesaskaņotās protesta akcijas ir nelikumīgas. Maskavā un Sanktpēterburgā drošībnieki ar nožogojumiem un tehniku bija noslēguši pilsētu centrus.

Maskavā protestētājiem pievienojās Navaļnija māte Ļudmila un brālis Oļegs, kā arī sieva Jūlija.

Radiostacijas "Eho Moskvi" galvenais redaktors Aleksejs Venediktovs, atsaucoties uz "neatkarīgiem ekspertiem", ziņoja, ka Maskavā ielās izgājuši 10 000 - 15 000  cilvēku, bet Sanktpēterburgā 7000 - 9000 cilvēku, bet precīzu skaitli nav iespējams noteikt, jo cilvēki bija izkliedēti. Viens no tuvākajiem Navaļnija līdzgaitniekiem Leonīds Volkovs šos skaitļus nodēvēja par samazinātiem.

Vēl pirms mītiņu sākuma policija veica kratīšanu Navaļnija organizācijas birojos Sanktpēterburgā, bet Maskavā aizturēta viņa līdzgaitniece Ļubova Soboļa un preses sekretāre Kira Jarmiša, ziņo Navaļnija atbalstītāji.

Jarmišai piespriests desmit diennakšu administratīvais arests par aicinājumiem internetā uz mītiņu, lai gan viņa jau divarpus mēnešus atrodas mājas arestā, iziet no mājām viņa var vienu stundu diennaktī un viņai nav piekļuves internetam.

Maskavā aizturēts opozīcijas politiķis Vladimirs Rižkovs, kuram sastādīts protokols par nesankcionētas akcijas organizēšanu, par ko draud desmit diennakšu arests.

Navaļnija atbalstītāji trešdien rīkoja masu protestus pēc prezidenta Vladimira Putina uzstāšanās ar ikgadējo runu par stāvokli valstī.

Protesti bija plānoti vairāk nekā 100 Krievijas pilsētās un tie izsludināti plkst.19 pēc vietējā laika.

Navaļnija atbalsta demonstrācijās janvārī un februārī tika aizturēti vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Uz augšu
Back