P, 25.09.2023.

Ātruma kontroles maratonā vairākiem autobraucējiem atņemtas tiesības

Papildināts
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Foto: Valsts policija

Trešdien jau sesto reizi norisinājās “24 stundu ātruma kontroles maratons”, un tā laikā likumsargi kopumā pieķēruši 551 ātrumpārkāpēju, savukārt ar fotoradariem šajā laikā fiksēti kopā 1303 pārkāpumi, liecina ieraksts Valsts policijas Facebook kontā. Lielāko ātrumpārkāpumu veicis kāds BMW vadītājs Rīgas reģionā, kurš bija traucies ar 190 kilometriem stundā, savukārt četri šoferīši varēs "atvēsināt galvas", jo viņiem piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums.

Arī Latvijā ir aizvadīts Eiropas ceļu policijas tīkla Roadpol - European Roads Policing Network organizētais “24 stundu ātruma kontroles maratons”. Tas sākās vakar, 21. aprīlī, sešos no rīta un beidzās šorīt, 22. aprīlī. Papildus ikdienas atļautā ātruma un citu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei šādā akcijā tiek pievērsta īpaša uzmanība tieši ātrumam.

Jau no rīta ziņojām, ka Latvijā kopumā bija pieķerti 427 ātrumpārkāpēji, taču, apkopojot visus ātruma kontroles maratona rezultātus, jāteic, ka statistika ir vēl neapmierinošāka.

Kopumā 24 stundās fiksēts 551 ātrumpārkāpums, kas ir vismaz divas reizes vairāk nekā ikdienā, kad vidēji tiek fiksēti 200 ātrumpārkāpēji.

Tas diemžēl norāda, ka daudzu autovadītāju attieksme pret ceļu satiksmes drošību nav uzlabojusies, un viņi ar savu rīcību apzināti apdraud gan savu, gan apkārtējo drošību.

Negatīvais rekords šajā ātruma kontroles maratonā pieder kādam 2000.gadā dzimušam BMW vadītājam, kurš ap pulksten 23.00 pa Jūrmalas šoseju, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, traucās ar 190 km/h. Jaunietim piespriests naudas sods 480 eiro apmērā un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Neilgi pēc šā gadījuma šajā ceļa posmā tika fiksēts vēl viens ātrumpārkāpējs – kāds 1998. gadā dzimis automašīnas “Volkswagen Passat” vadītājs brauca ar 153 km/h. Par šo pārkāpumu autovadītājam arī paredzēts naudas sods un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Tāpat aizvadītajās 24 stundās Zemgales reģionā, Jēkabpilī, bija notikusi arī pakaļdzīšanās. Kāds 1971. gadā dzimis automašīnas “Renault” vadītājs neklausīja policijas likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un sāka bēgšanu. Apturot transportlīdzekli, izrādījās, ka automašīnas vadītājs ir alkohola reibumā un bez vadīšanas tiesībām. Izelpā tika konstatētas 1,09 promiles alkohola. Turklāt automašīnai nebija derīga tehniskā apskate un veikta obligātā apdrošināšana (OCTA).

Par šo gadījumu sākts viens kriminālprocess un trīs administratīvā pārkāpuma procesi.

Arī citviet uz valsts autoceļiem tika fiksēti steidzīgi braucēji. Piemēram, Rīgas reģionā uz Liepājas šosejas tika fiksēts kāds automašīnas “Range Rover” vadītājs, kurš traucās ar 147 km/h, par šo pārkāpumu autovadītājam paredzēts gan naudas sods, gan tiesību izmantošanas aizliegums. Kurzemes reģionā tika manīts kāds “Audi” markas automašīnas vadītājs, kurš jau ar iepriekš atņemtām tiesībām par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, brauca ar 140 km/h. Ar līdzīgu ātrumu Rīgas reģionā uz Vidzemes šosejas tika fiksēts kāds BMW markas automašīnas vadītājs, kurš atļauto 90 km/h vietā brauca ar 137 km/h.

Ātruma kontroles maratonā no nepatikšanām neizspruka arī kāds motobraucējs, kurš Zemgales reģionā traucās ar 149 km/h, kaut gan atļauti ir tikai 90. Viņam jau iepriekš bija atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Daudz darba bija arī fotoradariem. Aizvadītajās 24 stundās ir fiksēts ļoti liels pārkāpumu skaits – ar stacionārajiem fotoradariem pieķerti 1124 pārkāpēji, savukārt ar pārvietojamiem – 179.

Kopumā ātruma kontroles maratonā Zemgalē sākti 168 administratīvo pārkāpumu procesi, visvairāk Aizkraukles pusē - 43. Jelgavas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā sākts 21 process, Jēkabpils pusē - 31, Bauskas apkārtnē - 19, ap Tukumu - 32, bet Dobeles un tuvējos novados - 22.

Lai gan ātruma kontroles maratons ir noslēdzies, “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa” Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, turpinās līdz pat nedēļas beigām, 25. aprīlim.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu