Karš par stāvvietām Čaka ielā: olas uz stikla un pārdurtas riepas

FOTO: Ekrānuzņēmums no "Bez Tabu"

Tas, kuram ir savs auto, zina, ka nekas nevar būt labāks arī par savu stāvvietu. Ja to skaits ir ierobežots, starp automašīnu īpašniekiem var veidoties domstarpības un tad pat var sākties sava veida karš.

Rīdziniece Līga nesen sākusi dzīvot Čaka ielas 131 namā. Viņai ir auto, taču, tā kā pie mājas stāvvietu ir mazāk nekā automobiļu, viņa savu auto parasti novieto citviet. Nesen gan viņai bija nepieciešamība nolikt auto tuvāk mājai, un tad sieviete nepārprotamā veidā izjuta apkārtējo nelabvēlību.

"Bija nesamas smagākas mantas. Negribējās iet tik tālu, tāpēc nolikām tur. Pirms Lielās piektdienas uz automašīnas parādījās zīmīte, kurā bija rakstīts "Neliec auto šeit!"," raidījumam Bez Tabu stāsta Līga. 

Stāvvietās pie mājas nav noteikta auto novietošanas kārtība. Nav nekādu norāžu, kur, kā un kas var novietot savu auto - nevienas ceļazīmes un norādes, ka te drīkstētu novietot auto tikai ar kādām īpašām atļaujām. Kāds nelabvēlis gan bija citās domās un Līgu Lieldienu brīvdienās nolēma brīdināt, ka būs nepatikšanas, ja viņa turpinās likt auto mājas stāvvietā.   

"Vējstiklā tika iemestas trīs olas, pārdurta riepa, bruģakmens nolikts uz vējstikla ar domu, ka, ja nolikšu vēlreiz automašīnu, vējstiklā lidos ķieģelis, bet es tur drīkstu novietot! Es tur konstanti redzu novietotas dažas automašīnas. Varbūt domā, ka kādi izredzētie? Kā sapratu, it kā ir dzīvokļu īpašnieku iekšējā Whatsapp sarakste, kurā īrniekus neuzņem, jo mainās. It kā tur esot jāiesūta savas automašīnas bilde, lai tai nedarītu pāri. Tas, manuprāt, ir kaut kāds pilnīgs absurds! Es neesmu tajā sarakstē," stāsta Līga un piebilst, ka ar olām sodīts arī elektriķis, kurš savu auto pie mājas bija nolicis aptuveni uz stundu.

FOTO: Ekrānuzņēmums no "Bez Tabu"

Bez Tabu uzrunātie mājas iedzīvotāji saka, ka ir informēti par izdarībām, bet nezina, kurš no mājas šādi rīkojas. Nama pārvaldniece, apsaimniekotājfirmas “Vercuņģi” valdes locekle Daina Vītola informē, ka pāridarīšana automašīnām pie mājas sākusies salīdzinoši nesen, aptuveni pagājušā gada decembrī.

Lai novērstu jebkādas domstarpības, ir padomā veikt dažādus uzlabojumus. Pirmkārt, plānots izvietot ceļazīmes un nama iedzīvotājiem tiks izsniegtas atļaujas. Otrkārt, nama iedzīvotājiem ir jāvienojas par zemes, tātad stāvvietas lietošanu. Treškārt, ir doma izvietot kameras, un balsošana par tām "šobrīd ir procesā".

Uz augšu
Back