P, 15.08.2022.

Tukumā, iespējams, noticis naida noziegums: ar degšķidrumu apliets un aizdedzināts vīrietis

TVNET/LETA
Tukumā, iespējams, noticis naida noziegums: ar degšķidrumu apliets un aizdedzināts vīrietis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Shutterstock

Iepriekšējā naktī Tukumā, iespējams, ar degšķidrumu apliets un aizdedzināts kāds vīrietis, vēsta "Neatkarīgās Tukuma Ziņas".

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ziņojis, ka piecstāvu ēkā Tukumā degusi apģērbu kaudze un cietuši divi cilvēku, taču viens no cietušajiem izdevumam uzsvēris, ka tā ir maldinoša interpretācija par notikušo, jo patiesībā viens cietušajiem ticis aizdedzināts ar degšķidrumu.

Cietušais uzbrukumā vainojis kādu vīrieti, kurš abiem cietušajiem "uz savu iedomu pamata vai homofobisku motīvu vadīts" esot vairākkārt draudējis un pieprasījis vienā dzīvoklī dzīvojošajiem jauniešiem "aizvākties no pilsētas".

Par draudiem ticis ziņots policijai.

Aizvadītajā naktī vienam no vīriešiem noticis uzbrukums, viņš apliets ar degšķidrumu un aizdedzināts, stāstījis cietušais, kurš pats savukārt guvis apdegumus, cenšoties apdzēst draugu. Smagāk cietušais vīrietis ticis nogādāts Apdegumu centrā Rīgā, kur viņš ar 85% ķermeņa apdegumiem ievietots reanimācijā.

"Mēs par šiem draudiem ziņojām gan policijai, gan arī kaimiņa darbavietai, bet nekāda reakcija jau nesekoja… Bija jāsagaida, lai cilvēks tiek sakropļots vai nogalināts!?… Un tagad, kā man telefonsarunā atklāja mamma, policija visu virzot tā, it kā draugs būtu gribējis izdarīt pašnāvību," izdevumam izteicies cietušais.

Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs apliecinājis, ka "ugunsgrēkā ir cietušas divas personas", un, lai noskaidrotu notikušā apstākļus, sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Vaicāts par cietušajiem iepriekš izteiktajiem draudiem, Bahs apliecinājis, ka iesniegums par tiem policijā bijis, bet pēc informācijas pārbaudes pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu, un šis lēmums nav ticis pārsūdzēts.

Notikušais izsaucis plašu rezonansi. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paudis, ka "kā jebkurš noziegums, arī šis ir rūpīgi jāizmeklē un vainīgais jāsoda. Ja tas noticis neiecietības dēļ, tad šis aspekts pastiprina tā smagumu. Latvijā nav un nevar būt vietas šādām nelietībām".

Arī NMPD vadītāja Liene Cipule paudusi cerību, ka Valsts policijai izdosies atklāt šo noziegumu visīsākajā laikā.

Biedrība "Mozaīka" norāda, ka pašreizējie homofobijā balstītie uzbrukumi un incidenti ir skaidrs dažu politiķu un organizāciju naidā balstītās politikas rezultāts. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu