NA vienbalsīgā balsojumā uzņem Vitenbergu partijas rindās

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs FOTO: Zane Bitere/LETA

Nacionālās apvienības (NA) valde šodien vienbalsīgi lēmusi uzņemt ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu savās rindās, atklāja partijā.

Līdz ar to Vitenbergs oficiāli kļuvis par NA biedru.

Kā ziņots, ekonomikas ministrs Vitenbergs 21.aprīlī paziņoja, ka mainīs partejisko piederību, atstājot "KPV LV un iestājoties NA.

Partijas "KPV LV" valde pēc tam nolēma atsaukt Vitenbergu no ekonomikas ministra amata, par ko savstarpējā sarunā informēts arī Ministru prezidents Kariņš. Premjers savukārt ir izteicies, ka šī situācija savstarpēji ir jāatrisina NA un "KPV LV".

Pats ministrs paziņoja, ka amatu pamest negrasās, un arī puse no "KPV LV" Saeimas frakcijas pauda atbalstu Vitenberga palikšanai ekonomikas ministra amatā.

Pirms informācijas izskanēšanas par Vitenberga partijas maiņu NA un "KPV LV" frakcijas 21.aprīlī vienojās par koordinētu rīcību turpmākai sadarbībai ekonomikas un zemkopības jomu attīstībai. Neoficiāli tika skaidrots, ka noslēgtā vienošanās un plānotā frakciju sadarbība ļaušot saglabāt koalīcijas stabilitāti jutīgā situācijā, kad ekonomikas ministrs maina politisko piederību.

Uz augšu
Back