Sv, 2.04.2023.

Lielbritānijas paveids sasniedz teju 70% no analizētajiem paraugiem

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Covid-19 tests. Ilustratīvs foto.
Covid-19 tests. Ilustratīvs foto. Foto: SYSPEO/SIPA/2104261906

Lielbritānijas Covid-19 paveids sasniedz teju 70% no analizētajiem paraugiem, liecina Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra valdībai sniegtie dati.

Lielbritānijas paveidam atbilstošo izolātu jeb materiālu īpatsvars turpina pieaugt. Līdz šim atklāti 700 izolāti. Iepriekšējā nedēļā tie bijuši 63, kas ir aptuveni 68% analizēto paraugu. Ja divās iepriekšējās nedēļās bija vērojams neliels Lielbritānijas paveida samazinājums, tad pagājušajā nedēļā vērojams atkal neliels kāpums. Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš jau iepriekš pauda, ka Lielbritānijas paveids Latvijā ir nostabilizējies.

Kloviņš stāstīja, ka pagājušajā nedēļā identificēts viens Dienvidāfrikas paveida SARS-CoV-2, bet līdz šim kopā identificēti jau 11 šī paveida izolāti.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā kopumā sekvenēti 2757 izolāti, no tiem 96 iepriekšējās nedēļas laikā.

Kā ziņots, aizvakar Latvijā atklāti kopumā 220 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par četru sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Latvijas divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pēdējās dienās ir minimāli pieaudzis no 404,1 līdz 404,6 gadījumiem. Pēdējā laikā zemākais šis rādītājs bija 7.aprīlī - 330,6.

Aizvakar Latvijā stacionēti 57 Covid-19 pacienti, bet kopējais slimnīcās esošo ar jauno koronavīrusu sirgstošo cilvēku skaits ir pieaudzis no 672 līdz 709, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

No visiem slimnīcās esošajiem Covid-19 pacientiem patlaban 625 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 84 - ar smagu slimības gaitu. Līdz ar to patlaban slimnīcās ar smagu slimības gaitu ir teju 12% stacionēto Covid-19 slimnieku.

Slimnīcās pieaugusi vidējā Covid-19 gultu noslodze

Šonedēļ slimnīcās pieaugusi Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu vidējā noslodze, liecina valdības sēdei iesniegtā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra prezentācija.

Ļoti augsta Covid-19 pacientiem paredzēto gultu noslodze pašlaik ir četrās slimnīcās. Pašlaik augstākā tā ir Jelgavas slimnīcā un Balvu slimnīcā, sasniedzot 88%. Dobeles un apkārtnes slimnīcā noslodze sasniedz 81%, bet Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā - 76%.

Vidējā Covid-19 pacientiem paredzēto gultu noslodze slimnīcās, kurās šādas nodaļas izvietotas, pašlaik ir 62%, kas ir par pieciem procentpunktiem vairāk nekā aizvadītajā nedēļā vidēji.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā līdz mēneša beigām netiek nodrošināts akūtais traumatoloģijas profils.

Pašlaik 16 Latvijas slimnīcās Covid-19 pacientiem paredzēta 1127 gultasvietas, no tām 177 - smagi slimiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu