Eiropas Parlaments ratificē pēcbreksita tirdzniecības vienošanos
Papildināts

Ilustratīvs foto FOTO: Sergey Tarasov/Shutterstock

Eiropas Parlaments (EP) otrdienas vakarā Briselē ratificēja Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības vienošanos ar Lielbritāniju pēc "Brexit".

No 697 balsojušajiem EP deputātiem 660 atbalstīja vienošanās ratifikāciju, pieci bija pret, bet 32 atturējās, trešdienas rītā paziņoja Eiroparlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.

Sagaidāms, ka vairāk nekā 1000 lappušu garais līgums stāsies spēkā 1.maijā. Lielbritānijas parlaments to apstiprināja jau decembrī.

Vienošanās aptver ne tikai komerciālās attiecības, bet arī konkurences noteikumus, nozvejas vienošanās un nosacījumus tālākai sadarbībai tieslietās, transportā un enerģētikā.

"Eiropas Parlaments šodien nobalsoja par vistālejošāko vienošanos, kādu ES jebkad panākusi ar kādu trešo valsti," pēc balsojuma pavēstīja Sasoli.

"Tā var veidot pamatu, uz kura mēs būvējam jaunas (..) ES-Lielbritānijas attiecības," viņš sacīja. Sasoli tomēr brīdināja, ka Eiroparlamenta deputāti novēros vienošanās ieviešanu un "nepieņems nekādu atkrišanu no Lielbritānijas valdības puses".

"Jums nevar būt dalības ES priekšrocības, esot ārpus [ES]. Tomēr šī vienošanās ļoti cenšas mīkstināt visļaunākās sekas," norādīja Sasoli.

Eiroparlamenta apstiprinātā tirdzniecības vienošanās tika noslēgta 24.decembrī pēc deviņus mēnešus ilgām sarunām. Tās nodrošinās ietvaru Lielbritānijas jaunajām attiecībām ar ES piecus gadus pēc Lielbritānijas balsojuma par 47 gadus ilgās dalības ES izbeigšanu.

Balsojums notika laikā, kad pastāv strīdi par "Brexit" vienošanos īstenošanu no Lielbritānijas puses un domstarpības par uzņēmuma "AstraZeneca" ražotās Covid-19 vakcīnas piegādēm ES.

Uz augšu
Back