Grišins: Ir fakti, kas norāda, ka Tukumā degušais vīrietis, iespējams, izdarījis pašnāvību

Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins. FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Valsts policijas (VP) rīcībā patlaban ir atsevišķi fakti, ka Tukumā degušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieks, iespējams, mēģināja izdarīt pašnāvību, taču pārliecinoši to apgalvot pagaidām nevar, jo lietā turpinās izmeklēšana, šodien atzina VP priekšnieka vietnieks Andrejs Grišins.

Tomēr, arī ja Tukumā notikušais ir negadījums vai pašnāvība, tas neizslēdz, ka notikumā ir nozieguma sastāvs, skaidroja Grišins.

"Ja tā ir pašnāvība, tad jāpēta, vai cilvēks nav novests līdz tādam stāvoklim.

Jā, ir atsevišķi fakti, ka, iespējams, ir pašnāvība, taču pārliecinoši to nevar apgalvot, kamēr nav pieņemts procesuālais lēmums," norādīja Grišins.

Respektējot sabiedrības viedokli un nolūkā nodrošināt objektivitāti kriminālprocesu par incidentu Tukumā no Tukuma iecirkņa savā izmeklēšanā pārņēma VP Zemgales reģiona pārvalde.

Lai kliedētu bažas saistībā ar Tukuma policijas atteikumu sākt kriminālprocesu par draudiem saistībā ar saņemtajām īsziņām, Grišins atgādināja, ka VP ir sākta dienesta pārbaude.

Viņš skaidroja, ka katrs gadījums ir individuāls, tāpēc atbilstoši dienesta pārbaudes secinājumiem, ja policisti būs rīkojušies nepareizi, viņi tiks sodīti.

Grišins vērsa uzmanību, ka pēc incidenta Tukumā sabiedrībai tika pasniegta vienpusēja informācija, kurai sabiedrība uzticējās un nepieļāva citas notikušā versijas.

"Šeit tika uzklausīta viena puse, un tas ir vienas puses viedoklis. Izmeklētājs nevar izdarīt secinājumus, balstoties uz vienas puses liecībām. Jāizvērtē visi fakti. Tika pasniegta viena versija, un sabiedrība to uztvērusi kā patiesu," norādīja Grišins.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) norādīja, ka viņš aicinājis Valsts policiju pārskatīt stratēģisko komunikāciju, lai sabiedrībā neradītu lieku spriedzi.

Ministrs skaidroja, ka patlaban dzīvojam citā laikmetā ar citu informācijas aprites ātrumu. Pēc nozieguma sabiedrība sociālajos tīklos pauž, viņasprāt, pārliecinošas versijas par vainīgajām personām un nozieguma pasūtītājiem, taču ministrs aicināja sabiedrību atļaut policijai veikt savu kvalitatīvu darbu. "Nu nevar 15-20 minūšu laikā būt zināmi visi apstākļi," piebilda Ģirģens.

Uz augšu
Back