Talsu novadam var nākties atmaksāt vairāk nekā 2 miljonus eiro

TVNET/LETA
Talsu novadam var nākties atmaksāt vairāk nekā 2 miljonus eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Talsi.
Talsi. Foto: Zane Bitere/LETA

Iespējamu pārkāpumu iepirkumu procedūrās dēļ Talsu novadam var nākties atmaksāt vairāk nekā 2 miljonus eiro, informēja Talsu novada pārstāve Inita Fedko.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), izskatot divu projektu iepirkumu procedūras, atklājusi iespējamus pārkāpumus, kas Talsu novadam var atsaukties ar finanšu korekcijām jeb finansējuma atmaksu.

Kā skaidroja Fedko, pārkāpumi saistīti ar projekta "Stendes iela, Talsos pārbūve rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai" un "Publiskās infrastruktūras attīstība Talsos rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai, 2.kārta" iepirkumu procedūrām. Talsu novada pašvaldības iepirkumu komisijas ieskatā pārmetumi ir balstīti likumu normu interpretācijā.

CFLA informējusi pašvaldību, ka projekta "Stendes iela, Talsos pārbūve rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai" iepirkumā Talsu novada pašvaldība noslēgusi līgumu, neievērojot iepirkuma nolikumā noteikto. Pārkāpums saskatīts pretendenta pieredzes attiecināšanā, ietverot tajā arī apakšuzņēmēju pieredzi. Par minēto pārkāpumu CFLA lēmusi piemērot finanšu korekciju 25% apmērā no noslēgtās līguma summas, kas veido 291 840 eiro.

Fedko norādīja, ka Talsu novada pašvaldība 1.aprīlī lēmumu pārsūdzēja, sniedzot detalizētu iepirkumu komisijas skaidrojumu, bet CFLA no pieņemtā lēmuma neatkāpās.

Šo lēmumu Talsu novada pašvaldība pārsūdzēs Finanšu ministrijai, bet iesāktie darbi projektā tiks turpināti, sacīja pašvaldības pārstāve.

Iespējami pārkāpumi iepirkuma procedūrā tiek attiecināti arī uz projektu "Publiskās infrastruktūras attīstība Stendē rūpnieciskās teritorijas darbības nodrošināšanai". Arī šajā gadījumā iespējamais pārkāpums saskatīts pretendenta pieredzes attiecināšanā, ietverot tajā arī apakšuzņēmēju pieredzi, kā arī iespējamā interešu konfliktā. CFLA uzskata, ka ir piemērojama finanšu korekcija 100% apmērā, tas ir, 1 723 347 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli..

Kā skaidroja Fedko, Talsu novada pašvaldība ir vienojusies ar CFLA par tikšanos maija sākumā, lai kopīgi meklētu risinājumu, kā turpināt projektu un pabeigt iesāktos būvdarbus.

Pašvaldība mēģinās rast iespēju sakārtot ceļu, lai tas būtu satiksmei drošs, kamēr nav atrisināta radusies problēma projekta realizēšanā, piebilda pašvaldības pārstāve.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu